Sportovní akademie dostanou miliony, bývalí olympionici jen sto tisíc

Plzeňští radní rozhodli o rozdělení dotací na sportovní projekty ve městě v celkové výši 7,6 milionu korun. Město podpoří sportovní klub Radbuza, regionální fotbalovou, hokejovou a tenisovou akademii i Nadační fond západočeských olympioniků. Návrh musí schválit ještě zastupitelé.          

Sportovní klub Radbuza obdrží jeden milion korun na provoz a údržbu bazénu v Kozinově ulici. Celkové náklady na provoz a údržbu bazénu, jenž ročně navštíví zhruba 90 tisíc lidí, představují šest až sedm miliónů korun. Na financování se dosud podílely třetí plzeňský obvod, Plzeňský kraj a částečně stát prostřednictvím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a České unie sportu. „Věřím, že rovněž tyto subjekty podpoří sportovní klub i v tomto roce,“ uvedl plzeňský radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka.

Nadační fond regionální fotbalové Akademie Plzeňského kraje dostane příspěvek ve výši dva miliony korun, Nadační fond Regionální plzeňské hokejové akademie tři miliony korun a Nadační fond Regionální plzeňské tenisové akademie jeden a půl milionu korun.

„Dotace umožní akademiím především zajistit všem mladým hráčům bez rozdílu rovné podmínky pro tréninky, to znamená stejně dobrou výstroj, stejný rehabilitační režim, výuku, stravování a podobně,“ řekl radní Petr Chvojka.

Město finančně podporuje sportovní akademie, jejichž úkolem je vychovávat talentované mladé sportovce. První, fotbalová, byla založena v roce 2015, tenisová v roce 2016 a hokejová o rok později. Hráči mají v akademiích zajištěný komplexní servis od společné přípravy pod vedením odborníků daného sportu po další sportovní průpravu, výuku i stravování, rehabilitaci atd.

Nadační fond západočeských olympioniků obdrží od města sto tisíc korun. Peníze použije výhradně na pomoc bývalým významným sportovcům regionu, kteří jsou dnes v seniorském věku a dostali se do tíživé situace.

 

Žadatel Výše dotace v Kč
Sportovní klub Radbuza Plzeň, z. s. 1 000 000
Nadační fond západočeských olympioniků 100 000
Nadační fond regionální fotbalové Akademie Plzeňského kraje 2 000 000
Nadační fond Regionální plzeňské hokejové akademie           3 000 000
Nadační fond Regionální plzeňské tenisové akademie           1 500 000

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *