Mohlo se přeskakovat i podlézat. Finále Sportovních her mateřských škol vyhrála 5. MŠ

Téměř 500 dětí z 24 mateřských škol se zúčastnilo dnešního finále Sportovních her mateřských škol (SHMŠ). Startovaly nejúspěšnější mateřské školy z únorových kvalifikací čtyř hlavních plzeňských obvodů a školky z Křimic, Lhoty a Radčic a Malesic. Soutěžilo se v následujících disciplínách: skok daleký z místa, hod míčkem z místa, člunkový běh 4×6 metrů, podlézání a přeskakování překážky a závěrečná štafeta. Pro nesoutěžící děti byla navíc připravena řada doprovodných akcí. „Těší mě, že zásluhou paní náměstkyně Herinkové a radního Chvojky se podařilo realizovat tenhle vylepšený formát her, kterého se tak mohly zúčastnit prakticky všechny plzeňské mateřské školy,“ pochvaloval si letošní systém s kvalifikacemi Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu MMP. Akci pořádalo město Plzeň ve spolupráci s o.p.s. Pohyb a zdraví, partnerem je Nadace sportující mládeže.

Finále na Městském atletickém stadionu ve Skvrňanech sledovala řada osobností, např. náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje Ivana Bartošová, náměstkyně primátora města Plzně Eva Herinková, radní pro podporu sportu a podnikání Petr Chvojka, vedoucí odboru školství MMP Dagmar Škubalová, starostové Radčic a Křimic Zdeněk Jílek a Vít Mojžíš, předseda správní rady Nadace sportující mládeže František Berka.

„Je velmi příjemné, že město Plzeň podpořilo projekt takovou částkou, že hodnotné ceny neobdržely jen nejlepší týmy, ale všechny zúčastněné děti,” dodal Přemysl Švarc. (tz)

Výsledky:

Družstva

  1. místo 5. MŠ
  2. místo 63. MŠ
  3. místo 7. MŠ
  4. místo 54. MŠ
  5. místo MŠ Křimice
  6. místo 27. MŠ

 

Jednotlivé discipliny:

 

Hod do dálky:                        Člunkový běh:                    Skok z místa:                             Překážka:

Markéta Žornová, 5. MŠ    Daniela Bello, 63. MŠ       Daniela Bello, 63. MŠ               Sofie Kepková, 87. MŠ

Oliver Mann 91. MŠ             Matyáš Havala 5. MŠ       Matyáš Havala 5. MŠ               Oliver Mann 91. MŠ

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *