Slavnosti svobody v Plzni omezí dopravu od pátku 3. do neděle 6. května

Slavnosti svobody v Plzni, které se uskuteční od 3. do 6. května, si i letos vyžádají několik dopravních omezení. Ta se dotknou silniční i městské hromadné dopravy. 

Opatření na náměstí Republiky

Opatření se budou týkat náměstí Republiky, kdy po celou dobu konání slavností dojde k zákazu parkování podél západní, východní (dlouhé komunikace) a jižní strany náměstí a k úplným uzavírkám vjezdů na náměstí v odpoledních a večerních hodinách. Dne 4. května bude uzavírka od 18 do 23 hodin, 5. května kvůli průjezdu konvoje již od 8 do 23 hodin a 6. května od 12 do 21 hodin. Vjezd městské hromadné dopravě a obsluhujícím vozidlům bude povolen.

„V sobotu 5. května bude na náměstí Republiky omezen i provoz městské hromadné dopravy (MHD), a to tramvajových linek č. 1 a 2 od 10:10 do ukončení průjezdu kolony, tedy do 13 hodin, a autobusů č. 20, 33 a 40 od 11 do 14 hodin. V Dřevěné ulici se v úseku Pražská – restaurace U Mansfelda nebude smět parkovat od 2. do 7. května do 18 hodin a od 4. do 7. května bude zakázané parkování v celé ulici s tím, že poslední den 7. května zákaz skončí už v 18 hodin. Úplně se Dřevěná ulice pro průjezd aut uzavře v pátek 4. května od 18 do 23 hodin, 6. května od 8 do 23 hodin a 6. května od 12 do 21 hodin,“ uvedla Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně, který slavnosti připravuje.

Opatření u Díky, Ameriko!

Při odhalování pomníku Díky, Ameriko! se ve čtvrtek 3. května částečně uzavře od 15 do 19 hodin pravý jízdní pruh na Klatovské třídě ve směru do centra. Ve stejném čase bude přesunuta zastávka MHD U Práce směrem k vlakovému nádraží do Tylovy ulice a od půlnoci do 19 hodin se nebude smět parkovat v ulici V Šipce.

Vzpomínkový akt u pomníku Díky, Ameriko! v neděli 6. května uzavře pro veškerou dopravu včetně MHD od 15 do 19 hodin Americkou třídu v úseku Klatovská třída – Jungmannova. Ve stejnou dobu bude částečně uzavřen pravý jízdní pruh na Klatovské třídě ve směru do centra v úseku ulic Havlíčkova a Americká. Od 14 do 19 hodin se uzavře vjezd do ulice V Šipce, které se tento den dotkne i zákaz parkování, konkrétně od půlnoci do 19 hodin.  Zastávka autobusů a trolejbusů U Práce bude ve směru k vlakovému nádraží po celý den přeložena do Tylovy ulice.

Opatření ke Convoy of Liberty

V sobotu 5. května, kdy Klatovskou třídou projede Convoy of Liberty, bude tato silnice v úseku ulice U Trati – Rondel včetně výjezdů z bočních ulic obousměrně zavřena v čase od 9 do 13 hodin. O hodinu později, tedy od 10 do 13 hodin, neprojedou auta ani úsekem Majerova – ulice U Trati, také včetně výjezdů z bočních ulic. Po celou dobu konání konvoje budou mít auta omezený provoz také v příjezdových komunikacích na Klatovskou třídu. Od 8 hodin bude uzavřena Sukova ulice, kde se řadí vozidla konvoje, až do doby jeho odjezdu. Poslední tramvaje projedou sady Pětatřicátníků zhruba v 10:10 hodin. Poté bude přerušen provoz tramvajových linek č. 1, 2 a 4, které se opět postupně rozjedou po projetí kolony. Linky č. 1 a 2 budou mít konečné stanice Anglické nábřeží, Palackého náměstí a Pod Záhorskem. Tramvaj č. 4 bude v provozu jen směrem na Lochotín s konečnou stanicí v zastávce Pod Záhorskem. Trolejbusy č. 11, 12, 15, 16 a 17 budou v trase přes Klatovskou odkloněny. U autobusů se omezení bude týkat linek 20, 27, 28, 34, 35, 41 a 57. Do 11 hodin mohou pěší projít na přechodu u památníku Díky, Ameriko! a na přechodu v sadech Pětatřicátníků u Velké synagogy. Další upozornění při průjezdu konvoje se týká přeletu armádních letounů, pro nějž je povolena nejnižší možná letová výška a je třeba počítat se zvýšenou hlučností. Přelet se uskuteční v 11:25 hodin.

„Doporučujeme návštěvníkům, aby v době Convoy of Liberty v maximální možné míře omezili příjezd osobním vozem do centra a využili městskou hromadnou dopravu. Upozorňujeme rovněž na omezení parkování v historickém centru s doporučením využít parkovací domy Rychtářka a u Obchodního centra Plzeň Plaza,“ doplnila Jana Komišová. (tz)

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *