Sládek poděkoval plzeňským bednářům. Pozval je na husu a na pivo

Starší obchodní sládek Václav Berka již tradičně pozval partu pivovarských bednářů na husu a plzeňský ležák. Tato předvánoční tradice vznikla jako poděkování za dobrou a tvrdou práci, kterou bednáři za uplynulý rok odvedli.

„Bednářské řemeslo je velmi náročné a klade vysoké nároky nejen na bednářské učně, ale stejně tak na bednářské mistry, kteří svoje umění musí předávat dál, aby toto jedinečné řemeslo nezaniklo. Proto jim takto chceme každý rok poděkovat, “říká Václav Berka, starší obchodní sládek Pilsner Urquell.

Plzeňští bednáři jsou poslední svého druhu v Evropě. Pomáhají zachovávat tradiční výrobu piva PilsnerUrquell, díky nim plzeňské pivo stále kvasí v dubových spilečných kádích a dozrává v historických sklepích pivovaru v naprosto stejných podmínkách jako před 174 lety.

Plzeňští sládci tak mohou neustále kontrolovat senzorické i chuťové vlastnosti tohoto piva a porovnávat jej s pivem vyrobeným současnými technologiemi.Pivo z tradičních dřevěných sudů vyrobených bednáři mohou ochutnat i návštěvníci turistické trasy v plzeňském pivovaru.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *