ŠKODALAND RACE JUNIOR prověří u dětí fyzickou zdatnost, ale také psychickou odolnost

Spolek Kukačky, z. s., připravuje ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 3 běžecký překážkový závod pro děti ŠKODALAND RACE JUNIOR. Poběží se po vyznačené trase v nerovnoměrném terénu, který prověří nejen jejich fyzickou zdatnost, ale také psychickou odolnost při překonávání překážet s různou obtížností.

 „Akce s názvem ŠKODALAND RACE JUNIOR se bude konat v neděli 10. června 2018 v prostorách multifunkčního areálu Škodaland v Českém údolí u Borské přehrady a bude se skládat ze dvou částí – hlavní části, tedy samotného závodu a vedlejší části, což je doprovodný program ve formě soutěží, různých vystoupení a dalších zábavných nabídek“, informuje Michal Boháček, organizátor sportovní akce. „Stejnou trať absolvují
i hendikepované děti, na které čekají stejná ocenění a odměny, jako na jejich zdravější kamarády,“ dodal Michal Boháček.

Závod bude probíhat v jednotlivých kategoriích a to 4-5 let, 6 -7 let, 8 – 9 let, 10 – 11 let a 12 – 13 let. Registraci závodníka je třeba provést na webových stránkách závodu www.skodalandracejunior.cz, kde jsou k dispozici i Soutěžní podmínky. Samotný start závodu proběhne v areálu ŠKODALAND u Borské přehrady. Registrace na místě, pak musí být provedena nejdéle jednu hodinu před startem každé z kategorií. Při registraci se odevzdají vytisknuté, vyplněné a podepsané Soutěžní podmínky sportovní akce ŠKODALAND RACE – JUNIOR, a souhlas zákonného zástupce. Po odevzdání těchto dokumentů, získá účastník nejen startovní číslo, ale také tričko a čelenku. Informace o závodu mohou zájemci získat i na zřízeném facebookovém profilu – ŠKODALAND RACE JUNIOR, pro případné informace je možno napsat na emailovou adresu info@skodalandracejunior.cz.

„Rádi jsme na našem obvodě podpořili tento druh sportovního vyžití pro děti a rodiče. Zvlášť, když si ho mohou vyzkoušet i děti hendikepované,“ říká starosta MO Plzeň 3 Radislav Neubauer.

„Každá akce, která zvedne děti od počítačů, herních konzolí a mobilních telefonů a prověří jejich fyzickou a psychickou zdatnost při překonávání překážek, má smysl,“ dodal 1. místostarosta centrálního obvodu Radoslav Škarda. (tz)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *