Senátoři Emmerová a Látka jsou unaveni, měli by přijít jiné osobnosti, míní TOP 09

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil společně s první místopředsedkyní strany Markétou Pekarovou Adamovou dnes v Plzni představili kandidáty pro senátní volby v Plzeňském kraji. Jedná se podle nich o osobnosti, které mají pevné názory, čitelnou minulost a ctí svobodnou společnost a demokratické principy.  Předseda TOP 09, bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil v této souvislosti řekl, že současní senátoři za ČSSD Milada Emmerová (Rokycansko, severní Plzeňsko) a Jan Látka (Domažlicko, Klatovsko) jsou již unaveni a měly by je vystřídat osobnosti, jaké navrhuje jeho strana.

TOP 09 na Rokycansku vysílá do Senátu marketingového specialistu Martina Uhlíře a na Domažlicku lékaře Michala Janeka.

Martin Uhlíř (bezp.) kandiduje s heslem STOJÍM ZA VÁMI v obvodu č. 8, který zahrnuje oblast Rokycanska, severního Plzeňska a část Berounska, na koaliční kandidátce TOP 09 a Liberálně ekologické strany (LES). Podporu získal také od hnutí SENÁTOR 21 a Strany zelených. Známý oční lékař Michal Janek (TOP 09) kandiduje ve volebním obvodu č. 11, tedy na Klatovsku a Domažlicku, za TOP 09 s podporou hnutí Starostové a nezávislí (STAN).

„TOP 09 je zárukou demokracie v Česku, chráníme evropské hodnoty a nezahráváme si s populismem a demagogií. Oba naši kandidáti do Senátu v Plzeňském kraji, známý a uznávaný oční lékař Michal Janek a občanský aktivista Martin Uhlíř, jsou zárukou, že v naší společnosti bude zachována svoboda a demokracie. Všem voličům mohu oba doporučit jako kvalitní kandidáty, kteří v případě svého zvolení budou aktivními senátory,“ řekl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

„V době, kdy se k moci znovu dostávají komunisté a daří se populistickým uskupením, si nesmírně vážím, každého, kdo se rozhodne veřejně angažovat a kandidovat. A právě kandidáti v Plzeňském kraji jsou jistotou, že v Senátu nepřevládnou populistická řešení,“ uvedla 1. místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Martin Uhlíř chce být v případě zvolení aktivním senátorem, který pravidelně komunikuje s občany svého obvodu. „Nebudu čekat, až někdo zaklepe na dveře senátorské kanceláře, ale budu pravidelně jezdit do regionu. I když senátor nemá na regionální úrovni pravomoci, může se z titulu své funkce občanů zastat například v situaci, kdy s nimi některý úřad odmítá komunikovat. Jako senátor bych se zaměřil hlavně na oblast školství a podporu vzdělané společnosti. Občané, kteří umí lépe kriticky pracovat s informacemi, jsou zároveň odolnější vůči heslům populistů a demagogů, dezinformacím a jsou finančně gramotnější. Jako národ J. A. Komenského a T. G. Masaryka máme na víc,“ říká kandidát do Senátu v obvodu Rokycany Martin Uhlíř.

Oční lékař z Klatov Michal Janek vnímá Senát jako důležitou pojistku demokracie. „Demokratický stát je složitým organismem. A složitým věcem já rozumím – jsem emeritním primářem očního oddělení s téměř 30 000 operacemi šedého zákalu. Senát ctím a vidím v něm vysoký potenciál do budoucna. Je však třeba, aby v něm pracovali zkušení a kompetentní lidé s demokratickým smýšlením, kteří budou zárukou, že se v naší zemi nerozbují nepravosti. Takové osobnosti jsou strážci demokracie. A bylo by mi ctí být jedním z nich,“ říká bývalý poslanec za TOP 09 Michal Janek. V Senátu se chce zaměřit na problémy zdravotnictví. „Naše populace stárne, kvalitní zdravotnictví je tedy nezbytností. Chci se angažovat v otázce nedostatku praktických lékařů a zubařů na vesnicích. Dostupnost zdravotní péče je zde klíčová,“ říká kandidát do Senátu v obvodu Domažlice Michal Janek. (pr)

Foto TOP 09

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *