Rokytnice finišují s přípravami na lyžařskou sezónu. Plzeňské cestovky už domlouvají zájezdy

Na sjezdovkách v Rokytnici nad Jizerou leží díky vydatné nadílce posledních dnů desítky centimetrů čerstvého přírodního sněhu. V dolních partiích Lysé hory dosahuje sněhová pokrývka výšky 30 až 35 cm,na hřebenech ve výšce okolo 1 300 m. n. m. dokonce až 50 cm. O doplnění ve spodní části Lysé hory se postará nový, plně automatický systém technického zasněžování, který čeká už jen na příznivý pokles teplot. Rokytnice je i místem oblíbených víkendových pobytů lidí z Plzeňska, cestovky už domlouvají první zájezdy.

Pod vedením nastupujícího ředitele, pana Víta Pražáka, je pro návštěvníky Rokytnice připravena řada novinek. Tou nejzajímavější je určitě zbrusu nové skialpové centrum, které přiláká na rokytnické svahy další skupinu zimních nadšenců. Rodiny s dětmi jistě potěší rozšíření zóny ROKY BABY o dětský pojízdný pás u lanovky Horní Domky.  Velkou změnu zakusí milovníci kvalitního a chutného jídla, které bude pro návštěvníky areálu nově připravovat renomovaná společnost zajišťující gastro služby.

 „Díky přírodní sněhové nadílce z konce listopadu jsou vyhlídky na brzké zahájení zimní sezóny v našem skiareálu příznivé. Dostatečná sněhová podložka zejména v horních partiích areálu je zásadní pro úspěšné zahájení lyžařské sezóny v Rokytnici, protože výstupní stanice čtyřsedačkové lanovky na Lysou horu leží v první chráněné zóně Krkonošského národního parku, kde není povoleno použití zasněžovací technologie. Ta je v plné zbroji připravena chrlit technický sníh na sjezdovky v nižších polohách, jakmile klesnou teploty pod bod mrazu. Za předpokladu, že vydrží stávající sněhové podmínky a udržíme zasněžovací techniku v chodu alespoň 5 – 7 dnů, jsme připraveni zahájit zimní lyžařskou sezónu ve Skiareálu Horní Domky v sobotu 16. 12. 2017. Skiareál Studenov, který je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, je závislý převážně na přírodním sněhu, proto věříme, že ještě něco spadne,“ uvádí k nacházející sezóně Vít Pražák, ředitel skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Sedmnáct km ukázkových sjezdovek, dvě čtyřsedačkové lanovky a devět vleků doplní letos nové skialpinistické centrum, které nabídne skialpovým nadšencům jak vybavení, tak speciální skialpové tratě všech úrovní obtížnosti, z nichž dvě využívají také přepravu lanovkou. VIP testovací centrum Rossignol láká na nejnovější modely lyží doplněné profesionálním skiservisem přímo v prostorách půjčovny u lanovky Horní Domky. Začínající lyžaři budou moci nově využít také dětský pojízdný pás v blízkosti přibližovací lanovky. Provoz dětské zóny ROKY BABYs pojízdným pásem spolu s výukovými lekcemi a službou hlídání dětí v dětském koutku bude zajišťovat lyžařská škola Major Ski School, která má v Rokytnici již dlouholetou tradici.

Vzhledem k novému rozdělení sezóny na vedlejší, hlavní a top se upravily i ceny, což koresponduje s trendy v zahraničí. Celodenní skipas ve skiareálu Horní Domky v hlavní sezóně (1.1.-3.2.) vyjde pro dospělého na 650 Kč (při nákupu online 620 Kč), ve vedlejší sezóně (do 24.12.a od 5.3.) na 550 Kč a v rámci top sezóny (25.12.-31.12. a 4.2.-4.3.) stojí 720 Kč. Děti do 6 let mají stále jízdné zdarma.

K nadcházející zimní sezoně ve skiareálu dodává Michal Matoušek, vedoucí provozu: „Zasněžovací technika je instalována, přepravní zařízení prošla potřebnými revizemi a rolby jsou připraveny zajistit ukázkový manžestr, čekáme už pouze na pokles teplot, abychom se přiblížili dlouho očekávanému zahájení lyžařské sezóny. Během zimy plánujeme v našem skiareálu mnoho sportovních akcí. Pro veřejnost máme v kalendáři seriál veřejných závodů ve slalomu ROKY OPEN CUP. Na závěr sezóny připravujeme 3. ročník závodu SNOWEND, kde se soutěží vkopání pokladů ve sněhovém poli. Hlavní výhrou bude tentokrát zahraniční zájezd od cestovní kanceláře pro celou rodinu.“

Foto www.skiroky.cz

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *