Robota nejlíp sestavili plzeňští elektrotechnici a průmyslováci z Tachova

Tým žáků VOŠ a SPŠ elektrotechnické v Plzni vyhrál první ročník Soutěže robotiky. V kategorii základních škol získali první místo žáci soutěžící za tým Střední průmyslové školy Tachov. Letos se konal vůbec první ročník této soutěže a zúčastnilo se ho celkem 18 týmů v kategorii středních škol a 15 týmů v kategorii základních škol.

Soutěž i vyhlášení výsledků se odehrálo v prostorách Techmania Science Center v Plzni a úkolem žáků bylo v rámci čtyřčlenného týmu sestavit ze stavebnice robota, který bude pomocí senzorů schopen absolvovat předem neznámou trať. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, přičemž žáci středních škol soutěžili za své školy a týmy žáků ze základních škol soutěžily pod hlavičkou střední školy, kam dochází na technické kroužky.

Závody robotů probíhaly na 4 drahách najednou. Dvě dráhy byly určeny pro týmy SŠ a dvě pro týmy ZŠ.  Závod byl rozdělen na 2 části- na kvalifikační kolo, kterého se zúčastní všechny týmy a finálové kolo, do kterého postoupilo 6 nejlepších týmů ze ZŠ a 6 nejlepších týmů ze SŠ. Každý tým měl k dispozici 8 minut, za kterých musel zajet co nejrychlejší kolo.

 

Výsledky soutěže:

kategorie SŠ

  1. Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň
  2. Střední průmyslová škola, Tachov
  3. Gymnázium Mikulášské náměstí, Plzeň

Cena Techmania Science Center – Střední škola, Bor

 

kategorie ZŠ

  1. Střední průmyslová škola, Tachov
  2. Střední škola, Horažďovice
  3. Střední odborná škola zemědělská a potravinářská, Klatovy

Cena CzechInvest – Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *