Replika Křižíkovy obloukové lampy rozsvítila nový školní rok

Žáci plzeňského Gymnázia Františka Křižíka a základní školy vstupovali první školní den do vestibulu školy, ve kterém zářila replika Křižíkovy obloukové lampy. A pak se rodiče i žáci nedivili, že letošní tradiční zahájení školního roku na Gymnáziu Františka Křižíka proběhlo opět trochu netradičně.

Základní škola se ohlédla za 5 lety své existence a gymnázium věnovalo zahájení roku volbám prezidenta obloukové lampy. Jednotlivé volební týmy (předmětové komise) si připravili představení svých kandidátů, kteří udělali mnoho pro blaho školy. Moderátor David Brabec (absolvent školy a nově i učitel na GFK) v živých vstupech z volebního studia navštívil nová místa školy: výtah, učebnu výtvarné výchovy, rekonstruované atrium s pítkem či místo na střeše, kde snad příští rok vznikne pavilon jazykových učeben.

Vítěze voleb představila ředitelka gymnázia Šárka Chvalová – stal se jím kandidát všech komisí a není jím nikdo jiný než vynálezce František Křižík, od jehož narození letos uplynulo 170 let. Společně slavnostně rozsvítili lampu a paní ředitelka pak zahájila školní rok.

Jan Hosnedl

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *