Rady tety Růženy: Jak odstranit pigmentové skvrny na rukou a obličeji

Jak odstranit pigmentové skvrny na rukou a obličeji již za 1 noc

Trápí vás tmavé pigmentové skvrny na rukou či obličeji a chtěli byste je odstranit? Ukážeme vám, jak se pomocí jednoduchého, ale extra efektivního domácího tonika, dokážete zbavit většiny z těchto drobných chybiček krásy, a to již za jedinou noc. Tento domácí tonik, skládající se pouze ze dvou obyčejných surovin, vyčistí vaši pokožku na rukou a obličeji nejen od pigmentových skvrn, ale také od akné či vyrážek. Vaše pleť s ním bude vypadat mnohem zdravější a krásnější. Pojďme se nyní podívat na to, jak fungují jeho jednotlivé ingredience.

Hlavní složkou našeho tonika je bylinka, kterou zřejmě všichni z vás znáte. Je jím obyčejný petržel. Druhou složkou je citronová šťáva. Petržel se na péči o pleť používá již po celá staletí, ačkoli známější je při přípravě jídel než jeho kosmetická aplikace. Petržel obsahuje pro pokožku několik velmi cenných látek jako jsou minerály, vitamíny a esenciální oleje. Kromě pleti má široké využití i při léčení zdravotních problémů jako jsou horečka, onemocnění ledvin a močových cest, cukrovka, oční záněty, a dokonce účinkuje i proti impotenci. Na pokožku má zase silné regenerační a bělící účinky.

Citronová šťáva má na pokožku, podobně jako petržel, zesvětlující efekt. Dobře také čistí, dezinfikuje a stahuje póry, čímž brání průniku bakterií a toxinů do pokožky, které mohou způsobovat záněty, podráždění, otoky a zarudnutí.

Pro přípravu našeho tonika budete potřebovat následující suroviny:

  • 2 polévkové lžíce nadrobno nakrájené petrželky
  • 1 čajovou lžičku čerstvé citronové šťávy
  • 200 ml čisté vody

Při výrobě tonika postupujte následovně:

1. Vložte do hrnce petrželku, zalijte ji vodou a přiveďte vodu do varu.

2. Následně hrnec překryjte pokličkou a na mírném ohni to vařte přibližně 15 minut.

3. Po dovaření nechte odvar vychladnout, potom ho sceďte a přidejte do něj citrónovou šťávu.

4. Směs zamíchejte, přelijte do skleněné uzavíratelné nádoby a umístěte do chladničky.

Použití je vskutku jednoduché. Každý den ráno a večer si pomocí tamponku naneste trochu tonika na místo na pokožce, které chcete ošetřit a jemně si ho chvíli masírujte krouživými pohyby. Postupem času vám pigmentové skvrny začnou mizet. První zlepšení zaznamenáte již po 12 až 24 hodinách. V závislosti od intenzity původního zbarvení skvrn pokračujte v aplikaci tonika, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. Aplikace nemá žádné časové omezení.

Doba užívání se obvykle pohybuje okolo 2 týdnů. Čerstvou várku tonika je vhodné si vyrobit po 2 až 3 dnech.

Zdroj: www.vylectese.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *