Prior na Americké je opět v provozu. Nahlédli jsme i tam, kam zákazníci nesmějí

V bývalém Prioru na Americké dnes ráno otevřely své obchody dva řetězce – Lidl a Hervis. Lidl obsadil přízemí a Hervis první patro (obě mají zajištěn bezbariérový přístup). V dalších dvou podlažích už žádný jiný obchod nebude. Firma AMESIDE, které budova patří, nechala novináře nahlédnout i tam, kde se neprodává. Podívejte se na fotografie, pamětníci mohou i zavzpomínat, co kde dřív bylo a co se tam nakupovalo.

Prostory v suterénu a ve druhém poschodí nebudou využívány. Důvodem není ale nedostatek zájmů jiných obchodů, ale stáří stavby a nutnost dodržování bezpečnostních parametrů. Např. celý suterén nyní slouží jako základna pro podpěru přízemí (kvůli dodržení bezpečné nosnosti jeho podlahy), kde se budou prodávat potraviny. Původní budova z roku 1968 má i přes částečnou modernizaci v 90. letech v současnosti již omezené využití a nejspíš časem ustoupí nové výstavbě plánované na tomto území a v jeho okolí. Druhé patro zůstává úplně prázdné.

Obchody Lidlu a Hervisu jsou otevřeny dočasně. Termín do kdy, ani definitivní řešení, co s budovou v rámci nového projektu bude (velmi pravděpodobně ale dojde k její demolici), ale ještě není známo. Souvisí to s přípravou projektu nové městské čtvrti, na kterém se nyní intenzivně pracuje. Spoustu práce mají především architekti mezinárodně proslulé kanceláře Chapman Taylor, kteří se podílejí na architektonických návrzích v souladu s na podzim 2017 schválenou územní studií města Plzeň.

Foto Český pohled

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. elis napsal:

    Dnes jsme byly v Lidlu a překvapil. Paráda. Snad to takhle vydrží. Kvantum lidí a hodně pokladen, takže bez dlouhého čekání. A sortiment parádní. Za to Hervis to s cenami pořádně přehnal…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *