Přestavba Prokopávky, brány borců, rekonstrukce bazénu na Slovanech. Město na to dá letos desítky milionů korun

Řadu plzeňských sportovišť letos nechá za miliony či desítky milionů  korun zrekonstruovat město Plzeň. Bude mezi nimi například přestavba areálu Prokopávka, brány borců a další. Mezi velké investiční akce bude patřit i rekonstrukce bazénu na Slovanech. Ta začne na jaře, určeno je na ni 52 milionů korun. Peníze poslouží na přesun kotelny a výměníkové stanice, na jejichž místě vznikne dětský bazén. V další fázi se vybudují šatny a přebuduje vchod. Město počítá i s rekonstrukcí ochlazovacího bazénu a šaten v sauně v bazénu na Slovanech. Na to jsou k dispozici zhruba tři miliony korun.

„Naší snahou je zlepšit zázemí sportovcům a všem, kteří daná sportoviště a volnočasová centra navštěvují a využívají. Oproti loňskému roku dáme letos do sportovišť o zhruba 60 milionů korun více,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Doplnil, že se radnici podařilo u sportovišť snížit provozní náklady o zhruba osm milionů korun.

Podle Petra Chvojky, radního pro oblast podpory podnikání a sportu, by měl být letos dokončen také projekt na komplexní rekonstrukci a přestavbu sportovního areálu Prokopávka. A tak by se už v září mohlo začít stavět, celá stavba si vyžádá  zhruba 174 miliony korun a hotová by měla být do roku 2020. „Počítá se s rekonstrukcí stávající tělocvičny, fotbalového hřiště, vybudováním malé tělocvičny na box, s beach kurty, in-line dráhou, víceúčelovými venkovními hřišti, ubytovnou, restaurací, prostě s kompletním zázemím včetně parkoviště,“ přiblížil Petr Chvojka.

Investice ve výši 120 milionů korun poslouží na dostavbu třetí sportovní haly TJ Lokomotivy Plzeň. Hotová by měla být v září. U Home Monitoring Arény letos bude dokončeno mezi první a druhou ledovou plochou  hřiště s umělým povrchem za cca 11,5 milionu korun včetně DPH, naplánováno je také zahájení realizace ubytovny pro hokejovou akademii a vybudování důstojného hlavního vstupu na zimní stadion. Druhá ledová plocha dostane novou časomíru a výsledkovou tabuli. „Poslední, co zbývá dokončit v Doosan Areně ve Štruncových sadech, je brána borců. Je na ni připraveno 18 milionů korun a práce nyní startují,“ uvedla Veronika Krupičková, vedoucí oddělení sportovišť Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně.

Lepšího zázemí a sportoviště se pravděpodobně dočkají plzeňští lukostřelci, protože oddělení sportovišť má vyčleněné finance na zpracování územní dokumentace pro územní rozhodnutí k modernizaci lukostřelnice ve Štruncových sadech včetně výstavby haly.  Dokončovat se také bude dokumentace  na dostavbu zázemí pro hokejbalisty.

Zlepší se i zázemí pro sportovce a návštěvníky atletického stadionu ve Skvrňanech. Chystá se výstavba občerstvovacího a odpočinkového zařízení za skoro 6,6 milionu korun, které zatím na stadionu chybí. Stát bude na travnatém pásu napravo od hlavní tribuny. Na travnatém pasu mezi stadionem a cyklostezkou vznikne takzvané rozběhové zázemí za 3,5 milionu korun. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *