Prazdroj lidem: pivovar dá na oživení veřejného prostoru 2,4 milionu korun

Plzeňský Prazdroj letos přispěje v programu Prazdroj lidem částkou 2,4 milionu korun na obecně prospěšné projekty v Plzni. Jde již o 17. ročník grantové podpory na zlepšení života v hlavním městě piva, celkem podpora již přesáhla částku 50 milionů korun.

Letošní zaměření je cíleno na podporu komunitních a vzdělávacích veřejně prospěšných aktivit ve vztahu k oživování veřejného prostoru v Plzni. Projekty mohou přihlásit spolky, obecně prospěšné společnosti, registrované církve, náboženské spolky či příspěvkové organizace.

„Uzávěrka pro přihlášení projektů je 8. července. Poté hodnotící komise, v níž zasednou místní odborníci na komunitní rozvoj, vybere nejlepší projekty a rozdělí mezi ně částku 2,4 milionu korun. Maximální výše podpory na jeden projekt je 500 tisíc korun. Své slovo bude mít i veřejnost, jejíž hlasování přinese nejsympatičtějšímu projektu další prémii ve výši 50 tisíc korun. Nejúspěšnější trojici pak ještě zajistíme zhodnocení jejich dosavadního fungování a nastavení procesů, která neziskovkám pomůže v jejich dalším rozvoji,“ říká manažerka firemní odpovědnosti Plzeňského Prazdroje Monika Matyáštíková.

Veřejné hlasování bude otevřeno na stránkách www.prazdrojlidem.cz24. srpna a ukončeno 7. října. V polovině října se uskuteční slavností předání šeků reprezentantům nejúspěšnějších projektů.„Těší nás, že, Plzeňský Prazdroj je propojen s městem nejen svým názvem, ale že můžeme přispívat k rozvoji místních komunit a města samotného a být tak dobrým sousedem,“ doplňuje Monika Matyáštíková.

Loni podporu programu Prazdroj lidem získal například Klub vojenské historie na vybudování pamětní desky letců RAF z Karlova; slavnostní odhalení památníku se uskutečnilo letos v květnu v rámci oslav osvobození Plzně. Dalším úspěšným projektem byl například Pilsen Busking Fest, který oživil veřejný prostor města různorodými formami umění. V loňském roce získalo podporu celkem deset projektů. (tz)

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *