Prázdniny začnou v Plzni pohádkově

Poslední červnové odpoledne v Plzni bude patřit dětem. Letní prázdniny tam totiž zahájí Pohádkové náměstí. Náměstí Republiky zaplní pohádkové bytosti. S nimi tam bude Anděl Plzeňáček.

Na pohádkových stanovištích budou čekat postavy z pohádek. „Dětem budou zadávat různé zábavné úkoly Lotrando a Zubejda, Tři bratři, Kráska a zvíře, Vodník, O veliké řepě, Princezna ze mlýna, Broučci a kromě nich se po náměstí bude pohybovat andílek Plzeňáček a s ním při pohádkovém představení ještě další postavy, které ale nechci prozrazovat, protože budou pro děti překvapením,“ zve na náměstí Ľudmila Košudová ze spolku Přátelé Koinonie.

Program začíná ve 14.00 h na startovacím stanovišti, kde děti obdrží mapku Pohádkového náměstí a kartičku s hádankou na doplnění. Děti ji budou moci postupně vyplňovat po plnění úkolů u pohádkových stanovišť. Za správnou odpověď získají odměnu a následně bude pro všechny děti společně divadelní představení v 16.30. Děti se mohou těšit také na skluzavky zdarma, skákací hrad, kreativní workshopy, kde si budou moci vyrobit placku, vytvářet z papíru různé zajímavé věci nebo si nechat namalovat něco hezkého na obličej. „Na náměstí bude hrát hudba, takže si děti budou moci zatancovat a zazpívat či zahrát nějakou hru a budou si moci také zblízka prohlédnout hasičský vůz,“ uvádí Ján Grajcár z Biskupství plzeňského.

Pohádkové náměstí si užijí jak děti předškolního věku, tak děti 1. stupně základní školy, ale určitě se nebudou nudit ani větší děti. Celý projekt má nejen kulturně-zábavný ale i výchovný charakter, kde se formou hry, workshopů a divadla předávají lidské a morální hodnoty jako přátelství, kolegialita, spolupráce, pomoc druhým, zručnost a tvořivost, láska k druhým. Přímými adresáty jsou mladší generace a nepřímo také zasahují a pomáhají těm, kteří je doprovázejí – rodiče či prarodiče.

Pohádkové náměstí je jednou z letošních aktivit festivalu PilsAlive, který Biskupství plzeňské organizuje již od roku 2009. Jaký je tedy kromě pohádkového náměstí program festivalu?Pohádkové náměstí je jednou z aktivit festivalu PilsAlive. Biskupství plzeňské jej spolu se spolkem Přátelé Koinonie organizuje již od roku 2009. Ten je tradičním festivalem křesťanské hudby, kultury a tradic, a chce představit soudobou křesťanskou tvorbu. Ta vychází ze staleté křesťanské tradice. Festival byl v předešlých letech zařazen mezi akce projektu Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury.

Druhá hudebně-divadelní část festivalu se bude konat v Kláštere Teplá 5. září 2015. Tady se přestaví plzeňské kapely Jordán, Chavrutaa chválová kapela vysokoškolského klubu Hora. Součástí programu bude i divadelní vystoupení herce Jana Horáka „František blázen“. „One man show, step, body‐drum a vyprávění o životě a smrti sv. Františka z Assisi. Jet o příběh o svatém showmanovi. Chtěl být nejskromnější a nejnepatrnější – a šly za ním davy. Autorský projekt inspirovaný narativním divadlem Daria Fo.“ popisuje projekt jeho autor.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *