Pohřeb Patrika Štěpánka, zabitého v Afghánistánu, bude zítra na Jiráskově náměstí v Plzni

Štábní praporčík Patrik Štěpánek z Moukroušů na jižním Plzeňsku, který zahynul při sebevražedném útoku v Afghánistánu 5. srpna 2018, bude mít zítra pohřeb v kostele Panny Marie Růžencové v Plzni na Jiráskově náměstí. Začne přesně hodinu po poledni. Stejně jako u jeho dvou spolubojovníků, kteří měli pohřby v úterý a ve čtvrtek, i rozloučení s Patrikem Štěpánkem bude s vojenskými poctami.

Všichni tři vojáci zabití sebevražedným atentátníkem už byli in memoriam povýšeni do hodnosti štábních praporčíků.

Patrik Štěpánek se před třemi lety rozhodl vstoupit do armády. V polovině dubna odletěl do Afghánistánu na svoji první misi. Při ní zemřel. V Mokrouších, kde žil, je od minulého pondělí v tamní kapličce pietní místo a na budově obecního úřadu visí černý prapor. Černý prapor visí i na Základní škole v Plzni-Božkově, kam chodil. Další pietní místo je v Plzni. Fotografie všech tří obětí a svíčky lidé umístili k mřížím u andělíčka za katedrálou svatého Bartoloměje na náměstí Republiky.

Obřady bez médií

Armáda v pondělí informovala, že si rodiny zemřelých vojáků přejí obřady bez přítomností médií. V den pohřbu každého z vojáků zveřejní Armáda České republiky jeho životopis.

 

Martin Marcin, Kamil Beneš a Patrik Štěpánek z Plzeňska sloužili u mechanizovaného praporu z Tábora. Zahynuli 5. srpna na východě Afghánistánu. Při nenadálém útoku během rutinní hlídky byli zraněni další tři vojáci – jeden Američan a dva Afghánci.

Foto Ministerstvo obrany ČR

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *