Plzeňští stepaři mají před festivalem skvělou formu, ze Step Cupu Říčany přivezli pět zlatých pohárů

Děti a junioři z plzeňského Step by Step studia Kamily Borovské zazářili v neděli 22. 4. na letošním ročníku Step Cupu Říčany, odkud si v různých kategoriích přivezli celkem 5 zlatých, 1 stříbrný a 2 bronzové poháry. Na všechny oceněné sestavy se mohou těšiti návštěvníci mezinárodního Plzeňského festivalu stepu. K vidění budou v sobotu 12. 5. na open air vystoupení U branky nebo na závěrečném Galavečeru v Besedě.

Zlato si z Říčan přivezla velká skupina dětí Tap Shoes, malé skupiny dětí Dance withme a juniorů Dynamite a dále tria dětí Rideallday a juniorů Candyman. Stříbro získala malá skupina juniorů Can´t stop a bron zvelká skupina dětí Sandman a také juniorAntonín Borovský za své sólo. „Na Step Cupu Říčany jsme byli už potřetí, tentokrát to byl ale jednoznačně největší úspěch. Malé i větší děti tančily skvěle. Šly do toho naplno a je vidět, jak moc je stepování baví! Plzeňským divákům se všichni představí v rámci našeho festivalu stepu,“ říká Kamila Borovská z plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje.

Plzeňský festival stepu se koná už pátým rokem. I když je jeho pořádání velmi náročné, přináší ovoce právě v rostoucím zájmu o step i ve zvyšování úrovně domácích stepařů. „V rámci festivalu mají naši stepaři jedinečnou příležitost vystupovat na jednom pódiu s českými i zahraničními špičkami. To je pro ně obrovská motivace. Letos přijede například skutečná hvězda, několikanásobný mistr světa Daniel Borak,“ říká Kamila Borovská.Velký přínos mají v rámci festivalu i workshopy, určené podle úrovně nejen zkušeným stepařům, ale i začátečníkům. Festival trvá čtyři dny, od 10. do 13. května, a nabídne i další zajímavé akce, jako například Flash mob nebo oblíbenou swingovou tančírnu. Vrcholem festivalu je slavnostní Galavečer v Měšťanské besedě, kterým budou diváky provázet vítězové 6. řady soutěže Star Dance herečka Anna Polívková a tanečník Michal Kurtiš.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *