Plzeňské slaví úspěchy na olympiádě v Koreji i na festivalech v Brně a Ostravě

Český olympijský dům v Koreji byl serverem The Boston Globe vyhodnocen jako nejlepší ze všech národních olympijských domů. A to určitě i zásluhou Plzeňského Prazdroje. Ten se tam nejen pije, ale jeho návštěvníci mají možnost se naučit správně čepovat pivo pod vedením výčepního mistra Roberta Lobovského a díky nejmodernějším technologiím si virtuálně prohlédnout pivovar, ve kterém se v Plzni vaří Pilsner Urquell.

Český dům je umístěný hned naproti olympijské vesničce v Kangnungu, v těsné blízkosti českých reprezentantů a reprezentantek. Ti sem chodí slavit sportovní úspěchy a užít si pravou českou atmosféru s plzeňským ležákem čepovaným certifikovanými výčepními a skvělým českým jídlem z menu připraveného šéfkuchařem Mikhalem Ashminovem. Zlatý ležák si v Českém domě načepovaly Eva Samková, Martina Sáblíková i zlatá senzace letošní olympiády Ester Ledecká. Skvělé plzeňské pivo se také významnou měrou podílelo na dalším českém zlatu v Koreji – americký deník The Boston Globe vyhodnotil Český dům jako nejlepší mezi olympijskými domy v Koreji a udělil mu zlatou medaili.

Hosté z řad sportovních celebrit i sportovních fanoušků se poslední dva týdny sjíždějí ale také do Brna a Ostravy, aby tam v olympijských parcích podpořili české sportovce v bojích o medaile na zimních olympijských hrách v korejském Pchjongčchangu. Do dnešního dne olympijské festivaly navštívilo již téměř 160 000 lidí. Mezi největší taháky Pilsner Urquell pubů, které v rámci olympijských festivalů provozuje Plzeňský Prazdroj, patří škola čepování. V Brně se se návštěvníkům představili nositelé titulu pro nejlepší výčepní Master Bartender Josef Jeglík, Vít Školl a Dalibor Charvát. Načepovat správnou hladinku se naučili třeba úspěšná ledolezkyně Aneta Loužecká, olympijský reprezentant v alpském lyžování Kryštof Krýzl, kanoisté Daniel Havel a Jan Štěrba nebo basketbalistky z týmu BK Žabovřesky Brno. Výčepní a jejich práce ale zaujali i návštěvníky z řad sportovních fanoušků – naučit se načepovat pivo a popovídat si o zlatavém ležáku jich přišlo několik stovek.

Do Pilsner Urquell pubu na olympijském festivalu v Ostravě zavítaly mezi desetitisíce fanoušků i takové sportovní hvězdy jako hokejisté David Moravec a Martin Prusek, skokan na lyžích František Jež či běžkař Martin Koukal, ale i mnoho dalších. Při čekání na sportovní výkony českých nadějí na olympijských hrách si v Ostravě již přes 750 lidí zkusilo zahrát moderovaný pub kvíz pro tří až pětičlenné týmy. Výherci každého z 26 kvízů si pak svou cenu – hit letošní zimy, čepici Raškovku, převzali přímo v Pilsner Urquell pubu. Školy čepování se v Ostravě zúčastnilo pod vedením plzeňských MastersBartenders Michala Prokeše, Martina Slámy, Jakuba Šrubaře nebo Michaely Schmidtové na 600 milovníků piva. Lidé si také mohli vyzkoušet rychlobruslařský trenažér a aspoň na chvíli se ocitnout v kůži Martiny Sáblíkové.

Možnost navštívit olympijské festivaly i Pilsner Urquell puby a ještě tak zvednout návštěvnická čísla mají fanoušci až do neděle 25. února, kdy se v 19 hodin brány festivalů definitivně uzavřou. Do té doby se tam fanoušci mohou setkat třeba s bronzovým medailistou ze soutěže družstev z Albertville z roku 1992 skokanem na lyžích Jiřím Parmou či s hokejistou HC Oceláři Třinec Rostislavem Kleslou, ale i s celou řadou dalších bývalých či současných sportovců včetně olympioniků.

Ilustrační foto ČOV

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Kuba napsal:

    Až na toho post sovětského kuchaře. ..kazí ten “český ” dojem. ..super

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *