Plzeňské sdružení ProCit získalo cenu APLAUS za porozumění s autismem

Národní ústav pro autismus – Nautis vyhlásil vítěze pátého ročníku ceny APLAUS. Cena je určená pro toho, kdo se angažuje v osvětě porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem, nebo je s ním spjat jiným způsobem. Soutěž se vyhlašuje ve třech kategoriích, a to: jednotlivci (děti i dospělé), organizace a lidé s autismem. Cenu APLAUS 2017 za organizaci roku převzala včera v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky ředitelka plzeňského Občanské sdružení ProCit, z. s.Irena Vítovcová.

 ProCit již sedm let podporuje rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra (PAS). Je registrovaným poskytovatelem sociálně aktivizačních služeb, pořádá kurzy plavání a cvičení ve spolupráci se ZČU Pedagogickou fakultou, katedrou TV a Plaveckým klubem Slávia VŠ Plzeň, z.s. Dále ProCit realizuje kurzy nácviků sociálních dovedností a logopedický kroužek.

Jako akreditovaná organizace se ProCit věnuje pedagogům a pedagogickým pracovníkům, pořádá pro ně kurzy, semináře a besedy. Z výtěžku veřejné sbírky pořádá ProCit pro celé rodiny vzdělávací a sportovně – relaxační víkendové a týdenní pobyty.

ProCit se věnuje i benefiční a osvětové činnosti, každoročně pořádá Benefiční koncert ve Staré synagoze a v loňském roce založil tradici rodinného modrého běhu RUN for ProCit.

“Z ocenění máme obrovskou radost, vnímáme toto ocenění jako dík za sedmiletou podporu a pomoc rodinám s dětmi s autismem v Plzni a Plzeňském kraji. Pro ProCit je cena APLAUS 2017 prestižním oceněním a motivuje nás k další práci, která nás všechny v ProCitu baví,
” řekla Irena Vítovcová, předsedkyně, ředitelka Občanského sdružení ProCit, z.s.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *