Plzeňské farmářské trhy na náměstí Republiky budou každou sobotu. Začíná se 24. března

Největší změnou plzeňských farmářských trhů je týdenní interval. Na náměstí Republiky se uskuteční každou sobotu s výjimkou Slavností svobody v květnu a s Historickým víkendem v červnu. Zákazníci, kterých přichází na každý trh kolem 3500, se také mohou těšit na osvědčené i nové prodejce. Trhy začínají v sobotu 24. března.

„Farmářské trhy se za osm let staly místem, kde je možné nakoupit skvělé a zdravé produkty od regionálních pěstitelů a chovatelů, ale i příjemným místem sobotního dopoledního setkávání rodin a přátel. Přitom centrální náměstí se ukázalo jako ideální prostor, dokáže poskytnout zázemí pro 40, ale třeba i pro 80 stánků a díky trhům tento prostor žije,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Podle Radislava Neubauera, starosty centrálního městského obvodu, navíc výborně funguje synergie mezi pořadateli farmářských a klasických trhů, které bývají umístěny na jižní straně centrální plochy a konají se několikrát do roka.

„Změnou intervalu reagujeme na poptávku od návštěvníků. Bude to samozřejmě organizačně náročnější, ale s podporou radnice a centrálního městského obvodu to zvládneme. Většina prodejců bude jezdit každý týden,“ řekl Tomáš Popp ze sdružení Envic, které trhy pořádá. Prodejci jsou stálí, ale tak tři až čtyři každoročně pořadatelé nově zařazují. Průměrně se každého trhu účastní 45 prodejců. Každou sezonu nakoupí návštěvníci Plzeňských farmářských trhů skvělé jídlo za zhruba 12 milionů korun.

Město Plzeň se letos rozhodlo podpořit Plzeňské farmářské trhy částkou 300 tisíc korun, za něž organizátoři nakoupí 25 nových stánků. „Budou rychleji postavené i složené, je to pro nás velká pomoc, protože ty stávající už prostě nevyhovují, je s nimi náročná manipulace,“ přiblížil Tomáš Popp. Stánky budou opatřeny logem města, to bude také na webu trhů a součástí veškeré jejich propagace. Město získá možnost využívat trhy k prezentaci svých akcí či akcí subjektů města a má možnost si i stánky zdarma zapůjčit mimo termín trhů pro své akce. Farmářské trhy ustoupí velkým akcím města, jakými budou například Historický víkend či Slavnosti svobody.

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *