Plzeňská Fakultní nemocnice se vrací do standardního provozu. Samozřejmostí zůstává nošení roušek

Díky příznivé epidemiologické situaci  v  týdnu od 25. května 2020 začíná většina pracovišť FN Plzeň pracovat ve stejném režimu, jako  před koronavirovou pandemií. První dobrou zprávou pro veřejnost jsou možné návštěvy pacientů, které budou probíhat regulovaně a dle jasně stanovených pravidel.

„Od pondělí 25. května mohou přicházet návštěvy pouze po telefonické domluvě s ošetřujícím personálem a dle schválených kritérií, která jsou zveřejněna na webových stránkách. Zároveň budou návštěvy možné pouze na ta pracoviště, na kterých není jejich zákaz. Snažili jsme se nemocnici otevřít veřejnosti co nejvíce, ale rizikové pacienty na JIP, HOO či na seniorských odděleních musíme stále chránit proti nákaze,“ říká ředitel FN Plzeň Václav Šimánek. “Samozřejmostí zůstává nošení roušek všech návštěvníků ve vnitřních, ale i venkovních prostorech nemocnice,” dodává.

Další výraznou změnou jsou přesuny jednotlivých pracovišť do svých původních prostor. Chronické ambulance 2. interní kliniky postupně rozšiřují provoz, v  plném rozsahu budou od 1. června, včetně provádění preventivních onkologických a komerčních preventivních prohlídek. Původně velmi vytížená příjmová ambulance 2. interní kliniky v pavilonu 10 je opět v  plném provozu, ambulance plicní kliniky se z  pavilonu 22 vrací do svých původních prostor a činnost obnovila např. i urodynamická ambulance urologické kliniky.

Všechna “covidová” pracoviště z  pavilonu 22 budou přeorganizována na původní oddělení a v  budoucnu budou všichni pacienti s podezřením či prokázanou koronavirovou nákazou ošetřeni v  prostoru infekční kliniky.  Zároveň na vytipovaných pracovištích JIP budou vyhrazena izolační lůžka pro intenzivní péči pacientů s Covid 19.

V uplynulých týdnech zakoupila fakultní nemocnice speciální technologii, která v případné druhé vlně epidemie (či pandemie)  bude nedílnou součástí chodu nemocnice. Ekonomický náměstek Viktor Wendler představuje ty nejpodstatnější technologické novinky: „Z peněz našich dárců a zároveň i z  rozpočtu nemocnice byly zakoupeny potřebné plicní ventilátory, ultramobilní sonografy, jedenáct čističek vzduchu, přístroje pro vysoko průtokovou oxygenoterapii a na Urgentní příjem jsme pořídili velkoplošný dezinfektor ploch pro rychlou a kvalitní desinfekci prostor. Pomocí UV-C záření zničí viry a bakterie ve vzduchu a především na površích  nábytku, zařízení a předmětů v místnosti. Ústav mikrobiologie, který zajišťuje zpracování testů na Covid 19,  plánuje v  brzkých dnech  rekonfiguraci speciálního přístroje a tím bude umožněna vyšší kapacita testování na Covid 19. Nyní provedeme maximálně 100 testů denně,   po rekonfiguraci bude umožněno provést denně až 400 vyšetření.“

Plánovaná operativa celé nemocnice, která měla  několikatýdenní přestávku, v  současné době dosahuje   80 procent ve srovnání s loňským rokem, odborné ambulance a diagnostická pracoviště pracují  naplno.   “Samoplátcům i přeshraničním pracovníkům nabízíme testování od pondělí do neděle, všichni hospitalizovaní pacienti jsou na koronavirus testovaní. Pro bezpečí našich pacientů a zaměstnanců děláme opravdu maximum,” uvedl ředitel nemocnice Václav Šimánek.

FN Plzeň vyzývá návštěvníky, aby respektovali všechna vydaná nařízení či doporučení a společně s  nemocnicí napomohli toto epidemiologicky těžké období zvládnout.

Zdroj: FN Plzeň

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *