Plzeň je pro Daikin atraktivní – pracovní silou i univerzitou

K nejprestižnějším výrobcům klimatizačních jednotek na světě patří značka DAIKIN. Její kořeny sahají až do roku 1924, kdy se datuje založení společnosti v japonském městě Osaka. Dnes jsou DAIKIN továrny téměř po celém světě.  Plzeňská pobočka Daikin Industries Czech Republic s.r.o. (zkráceně DICz) patří do skupiny Daikin Europe, která má sídlo v Belgii. Plzeň byla vybrána pro svou atraktivní polohu uprostřed Evropy, blízko hranic s Německem a napojení na dálnici, ale i pro velký a kvalitní potenciál pracovní síly a zejména i technickým fakultám na Západočeské univerzitě.

Po více než desetiletém působeni na českém trhu je DICz  již zavedenou stabilní společnosti nabízející pracovní uplatnění pro více než 1 500 zaměstnanců a zaměstnankyň. Výrobní závod Daikin v Plzni, kde se vyrábí jednotky pro residenční využití (do domácností) byl založen v roce 2003. Samotná výroba klimatizačních jednotek započala v roce 2004. Továrna v Plzni je finančně a technicky propojena se svými mateřskými společnostmi. Firma je s typickým DAIKIN  teploměrem a biotopem nepřehlédnutelnou dominantou plzeňské průmyslové zóny Borská pole. Díky svému obratu 10,5 miliardy korun se DICz již řadu let umisťuje v celorepublikovém žebříčku nejvýznamnějších firem CZECH TOP 100.  

Firma dbá na sociální program svých zaměstnanců, pro které pravidelně organizuje tzv. Family day a na spolupráci se Západočeskou univerzitou. Velký důraz klade společnost Daikin zejména na ochranu  životního prostředí. V roce 2012 společnost DICz  získala certifikát Green Heart Factory (tzv. Podnik zeleného srdce).

V roce 2012 zahájila plzeňská pobočka svou expanzi budováním vlastního vývojového oddělení EDC (EDC – EMEA Development Center) s cílem rozvíjet nové produkty navržené speciálně pro rychle se měnící požadavky zákazníků a lokální potřeby trhů v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA). Díky tomuto zaměření na neustálé inovace a následnému prodeji moderních a energeticky úsporných řešení, která splňují očekávání náročných zákazníků, udržuje společnost Daikin náskok před konkurencí.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *