Pivo a ženy k sobě patří. Prazdroj byl oceněn za rovný přístup ke svým zaměstnancům

http://www.fotoalbum.cz/g/alba/2016/1124/rf1747267lYW4FZna5Mrb786KfkpIaJ1Zmrabt_s.jpg?asuN6

Plzeňský Prazdroj se umístil v soutěži Firma roku 2016 Diverzita na pracovišti mezi top 3 firmami. Od roku 2004 tato ocenění uděluje nezisková organizace Gender Studies firmám, které se aktivně zabývají otázkami rovných příležitostí skupin potenciálně ohrožených na trhu práce.

Že pivovarnictví již dávno není jen doménou mužů, dokazuje největší český výrobce piva, který za posledních šest let dvojnásobně zvýšil počet žen zastoupených ve vedení společnosti. Zaměstnancům nabízí flexibilní formy práce, program pro udržování kontaktu s rodiči na mateřské a rodičovské dovolené i propracovaný systém kariérního rozvoje.

„Zajištění dostatečného množství různorodých talentů a práce s nimi jsou pro naši firmu klíčové. Proto nabízíme nástroje pro slaďování kariéry a osobních potřeb zaměstnancům a zaměstnankyním v různých etapách jejich života“ říká Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje.

V tomto roce Prazdroj k řadě zaměstnaneckých benefitů přidal navíc příspěvek na předškolní péči ve výši až 6000 Kč pro zaměstnankyně a zaměstnance, kteří se vrací zpět do pracovního poměru z mateřské a rodičovské dovolené.

Řadu aktivit realizuje Prazdroj také ve spolupráci se studenty univerzit a středních škol. „Mladým lidem nabízíme možnost praktického vzdělávání při studiu formou letních stáží. Po dokončení studia mohou v naší společnosti pokračovat formou trainee programu nebo konkrétní pracovní pozice“ dodává Drahomíra Mandíková.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *