Patnáct trolejbusů z Plzně odjelo do Pardubic

Společnost Škoda Electric předala dopravnímu podniku v Pardubicích první z celkem patnácti nových moderních dvanáctimetrových vozidel typu 30 Tr. Celková hodnota kontraktu je více než 150 milionů korun.

Zakázka pro Pardubice patří k největším letošním dodávkám v rámci České republiky. „Od roku 2010 jsme pro Pardubice vyrobili patnáct vozidel typu 26 Tr, 28 Tr a loni první tři typu 30 Tr. Nyní tedy přibudou další naše moderní trolejbusy,“ říká obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr.

Nízkopodlažní vozy pro Pardubice budou v souladu s moderními trendy vybaveny klimatizací prostor pro cestující i řidiče. Díky novým přírůstkům budou Pardubice schopny obnovit část vozového parku, který dnes čítá více než padesát vozidel. Nákup bude spolufinancován z fondů Evropské unie. Pardubice v letošním roce získají rovněždalší čtyři trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem.

Plzeňská společnost je úspěšná i na poli elektromobility. Vloni podepsala kontrakt na dodávku jedenácti nových elektrobusů do Českých Budějovic a dvou do slovenské Žiliny.V severomoravském Třinci navíc slouží deset vozidel stejného typu, v tomto případě elektrobusy provozuje společnost Arriva Morava. Jeden pilotní elektrobus dodala Škoda Electric také společnosti ARRIVA Nové Zámky na Slovensko. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *