Omezení na Karlovarské kvůli kanalizace zmizí do konce září. Konečně budou tři pruhy

Nutná rekonstrukce kanalizačních stok na Karlovarské ulici v prvním městském obvodě, která začala letos v dubnu, by měla být dokončena ještě v září. Investorem této stavební akce za více než 28,35 milionu korun bez DPH je společnost VODÁRNA PLZEŇ a.s. Stavba je rozdělena na dva samostatné úseky. První tvoří úsek od Lidické ulice směrem k rondelu, druhá část probíhá přímo pod samotnou křižovatkou Karlovarské a Lidické ulice.

Nyní rekonstruovaná kanalizační síť byla budována v letech 1909, 1980 a 1988. V roce 2016 odborníci provedli monitoring sítě a s ohledem na její poškození bylo rozhodnuto o její obnově. Vzhledem k tomu, že je Karlovarská ulice velmi frekventovaná a její úplné uzavření pro dopravu na delší dobu by způsobilo ve městě velké problémy, byla pro obnovu kanalizace zvolena bezvýkopová sanace spolu s kompletní výměnou potrubí v ražené štole pod komunikací.

„Započetí prací bylo navázáno na dokončení třetího jízdního pruhu na Karlovarské, po dokončení obnovy kanalizace bude následně celoplošně vyměněn asfaltový kryt vozovky,“ uvedl technický náměstek plzeňského primátora Pavel Šindelář. Doplnil, že investorem stavby třetího pruhu bylo město Plzeň, výměnu asfaltu zainvestuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky.

„V úseku kanalizace Lidická – rondel byla větší část stoky obnovena instalováním speciálního rukávce, část výměnou potrubí ve vyražené štole a část i v otevřeném výkopu. Předpokládané náklady spojené s tímto úsekem obnovované kanalizace jsou vyčísleny na zhruba 9,1 milionu korun bez DPH. Předpokládaný termín ukončení akce je polovina září,“ řekl provozně technický ředitel Vodárny Petr Zelenka.

Doplnil, že v úseku křižovatky Karlovarské s Lidickou ulicí je kvůli značnému poškození kanalizace prováděna její celková výměna v  ražené štole. Pod křižovatkou se v hloubce pěti až šesti metrů razí zároveň dva úseky o délkách 67 a 45 metrů. „Kvůli velké tvrdosti pískovce v podloží se i přes nepřetržitý provoz na dvě směny podaří odtěžit nejvíce do jednoho metru za den,“ vysvětlil. Dodal, že náklady na tento úsek jsou vyčísleny na zhruba 19,25 milionu korun bez DPH. Předpokládaný termín ukončení stavebních prací, které ovlivňují dopravní situaci v křižovatce, je konec září letošního roku. (tz)

Foto MMP

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *