Od 4. prosince se bude platit parkovné od Tylovy ulice k Jižnímu Předměstí a v okolí CAN

Od pondělí 4. prosince 2023 se rozšíří zóna placeného stání F v oblasti od Tylovy ulice k nádraží Jižní Předměstí a v okolí Centrálního autobusového nádraží (CAN) v Plzni. Nová zóna zahrne území ohraničené Klatovskou třídou, Hálkovou a Korandovou ulicí, více západně také okolí CAN. V severní části pojme ještě cíp Radčické a Koželužské ulice. Hodina parkování bude stát 10 korun, rezidenti s trvalým pobytem za roční parkovací kartu zaplatí 700 korun.

Tato parkovací zóna F se buduje postupně. Zahájení provozu nové zóny je naplánováno na 4. prosince. „Se zpožděním se však zóna F dostane do Bendovy ulice, která se nyní rekonstruuje. Pro řidiče ale platí, že se řídí dopravním značením. Placené stání tedy určuje vždy dopravní značka,“ upozornil vedoucí Úseku dopravního inženýrství Správy veřejného
statku města Plzně Ondřej Vohradský s tím, že přibližně v prvních dvou týdnech se pracovníci PMDP a městští policisté soustředí v ulicích nové zóny především na informování veřejnosti o režimu placeného parkování.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *