Ocenění Stavitel mostů pro starostu Železné Rudy Michala Šnebergra

V Centru Bavaria Bohemia (CeBB) v hornofalckém městečku Schönsee se předávala ocenění Brückenbauer – Stavitel mostů 2018. Cenu v kategorii osobnosti obdržel i dlouholetý starosta města Železná Ruda Michal Šnebergr (na snímku druhý zleva). Udělování cen se uskutečnilo letos v rámci projektu Kultur ohne Grenzen – Kultura bez hranic – Setkávání Čechy Bavorsko 2018, který je podpořen Česko-německým fondem budoucnosti (ČNFB).

„Cenu jsem získal také díky mému působení na Železnorudsku a samozřejmě i díky době, ve které žijeme. Pád Železné opony, vstup do EU a přistoupení k  Schengenské dohodě jsou základní předpoklady, aby se mohly dále rozvíjet česko-bavorské vztahy,“ říká starosta Železné Rudy Michal Šnebergr.

„Samozřejmě bych chtěl poděkovat i řadě svých přátel, kteří aktivně podporují vstřícné a kamarádské vztahy se sousedy ve spolcích a organizacích. Jako je Železnorudský klub, hasiči, fotbalisté, Kulturní sdružení přes hranici, Železnorudský smíšený sbor a vlastně skoro všichni železnorudští občané. A také děkuji všem, kteří udržují dobré sousedské vztahy se sousedními Bavory,“dodává Michal Šnebergr.

Letošního předávání cen se zúčastnili i významní hosté v čele s generální konzulkou ČR v Mnichově Kristinou Larischovou, jednateli Česko-německého fondu budoucnosti Petrou Erbergerovou a Tomášem Jelínkem. Setkání byl přítomen i Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský. Za Plzeňský kraj se předávání cen zúčastnil náměstek hejtmana Vladislav Vilímec. Z bavorské strany přijali pozvání vedoucí Bavorského zastoupení v Praze Hannes Lachmann a prezidentka Euregia Egrensis Dr. Birgit Seelbinderová a za hostitele předseda okresního úřadu Schwandorf Thomas Ebeling, který přednesl závěrečnou řeč po udílení cen.

Cena “Brückenbauer – Stavitel mostů”, která byla poprvé udělena v roce 2007, vyznamenává občany a instituce za jejich neúnavnou práci, která významně přispívá k porozumění mezi českými a bavorskými sousedními regiony a bývá často vykonávána v rámci čestného úřadu. Letos byla navíc předána jedna cena v kategorii hospodářství a dvě čestné ceny. Spolek Bavaria Bohemia e. V., zřizovatelský spolek Centra Bavaria Bohemia (CeBB) uděloval tuto cenu již po dvanácté. (tz)

Foto CeBB Schönsee

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *