Obytná zóna Sylván zvýšila základní kapitál ze dvou na 19 milionů

Ze dvou na devatenáct milionů korun navýšila svůj základní kapitál akciová společnost Obytná zóna Sylván, jejímž 100 procentním vlastníkem je město Plzeň. Zvýšení základního kapitálu dosáhla společnost s téměř 50 zaměstnanci tím, že od města získala do svého vlastnictví objekt na Palackého náměstí, kde společnost sídlí. Hromadnou akcii nahrazující nově upsané akcie v hodnotě sedmnácti milionů korun dnes primátorovi města Martinu Zrzaveckému předal předseda představenstva společnosti Jaroslav Novák.

 Obytná zóna Sylván a.s. spravuje městské domy, byty a nebytové prostory, stejně tak se stará o objekt Nového divadla, volnočasový komplex Aktivity Centrum Krašovská a další majetek města.

„Obytná zóna Sylván je naším klíčovým partnerem v oblasti správy a nakládání s bytovým fondem a nejen jím. Stojí například za projektem centra Krašovská, které se bude dál rozvíjet. Předání akcií je v podstatě administrativním procesem, fakticky ale znamená, že společnost získává objekt, v němž může působit a realizovat ekonomické záměry. Nemusí už být v nájemních prostorách,“ přiblížil primátor Martin Zrzavecký.

„Chtěl bych poděkovat městu jakožto našemu akcionáři, že nám pomáhá vytvářet vhodné podmínky, abychom se mohli dále rozvíjet,“ reagoval předseda představenstva Jaroslav Novák. (tz)

Foto MMP – Jaroslav Novák (vpravo) předal akcie Martinu Zrzaveckému

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *