O titul Stavba roku Plzeňského kraje bojuje šestnáct nominovaných staveb

Šestnáct staveb z našeho regionu se utká o prestižní titul Stavba roku Plzeňského kraje 2016. Z 27 přihlášených v sedmi soutěžních kategoriích je nominovala odborná porota. Je mezi nimi například nová posluchárna Lékařské fakulty, rekonstrukce Jízdárny v Tachově Světcích či nová spalovna komunálního odpadu v Chotíkově. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny na galavečeru 25. května 2017 v Měšťanské besedě v Plzni, kde budou uděleny i nestatutární ceny a oznámeny výsledky hlasování veřejnosti.

Letošní ročník soutěže přinesl jednu výraznou novinku – novou soutěžní kategorii Průmyslové stavby, do které se premiérově přihlásily tři stavby. Porota měla složitou úlohu i v dalších, tradičních, kategoriích. „Úloha poroty je každý rok velmi těžká. Výběr staveb pro nominaci tak probíhá nejen z dodaných materiálů od přihlašovatelů, ale zejména na obhlídkách, které porota absolvuje,“ upřesňuje Miloslav Zeman, předseda Asociace hospodářských komor ČR.

Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje 2016 pořádají Plzeňský kraj a Statutární město Plzeň ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Plzeňsko, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků, Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Obcí architektů. Záštitu nad soutěží převzali hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard a primátor statutárního města Plzeň Martin Zrzavecký.

Stavby nominované v jednotlivých kategoriích:

  • Novostavby budov
  • Rekonstrukce budov
  • Stavby pro bydlení
  • Dopravní a inženýrské stavby
  • Průmyslové stavby
  • Sportovní a volnočasové stavby
  • Veřejná prostranství (parky, náměstí, návsi)

Členové poroty:

Ing. Milan Froněk – Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR;

Ing. akad. arch. Jiří Klokočka – člen mimo PK;  současné době působí mimo jiné v Kanceláři architekta města Brno

Ing. arch. David Leníček – autor vítězné stavby v loňské soutěži;

Ing. arch. Miloslav Michalec – Plzeňský kraj;

Ing. arch. Edita Míková – Město Plzeň;

Ing. arch. Václav Ulč – Obec architektů;

Ing. Luděk Vejvara, Ph.D. – ČKAIT.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *