Ničení hrobů v Bolevci už nebude anonymní. Lumpy tam odhalí kamery

Nové kamery budou instalovány nejpozději počátkem října u vstupu a v prostorách hřbitova. Toto opatření je reakcí Odboru bezpečnosti, prevence a krizového řízení Magistrátu města Plzně a prvního městského obvodu na červencový útok vandalů, kteří zde povalili a rozkopali 20 hrobů a způsobili škody za několik stovek tisíc. Město Plzeň podpořilo 274 tisíci korunami instalaci kamer na hřbitově  zbývajících 50 procent nákladů na jejich zřízení uhradí první plzeňský obvod.

 „Kamerový systém má své nezastupitelné místo a je přínosem zejména pro činnost represivních složek Policie České republiky a Městské policie Plzeň, kde může významně napomoci při odhalování přestupků a jiných správních deliktů a k zajišťování důkazních materiálů,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Odbor bezpečnosti se ve spolupráci se Správou veřejného statku města Plzně aktivně podílí na rozšiřování městského kamerového systému zejména v oblastech, kde častěji dochází k páchání protiprávnímu jednání na základě policejních statistik. „Již v minulosti byly instalovány kamerové body monitorující prostory v okolí kostela svatého Jiří v Doubravce a před Ústředním hřbitovem, kde vandalové v minulosti poničili hroby,“ dodal ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas. (tz)

Ilustrační foto www.mapy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *