Neutekla vám želva? Štrádovala si to po náměstí Českých Bratří

Strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat měli včera napilno. Do záchranné stanice odvezli nejdříve želvu, do útulku pak pejska, kocourka a pak ještě kočku.

“Po náměstí Českých Bratří si to želva v dopoledních hodinách „štrádovala“ po chodníku. Tam si jí všimla čtyřiašedesátiletá Plzeňanka. Nikomu pohybujícímu se v okolí nepatřila, nikdo se k ní nehlásil. Strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat ji odvezli proto do Záchranné stanice živočichů v Zábělské ulici, kde ji předali odpovědné pracovnici,” informuje mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Napilno měli strážníci i odpoledne. Nejdříve vyjeli k případu zatoulaného pejska ve Skvrňanech. “Nález pobíhajícího křížence stafordšírského teriéra v Lábkově ulici nahlásila městské policii pětačtyřicetiletá žena. Pes byl převezen do útulku,” říká Pužmanová.

Své místo v útulku našel také asi pětiletý kocourek. “Hlídka ho tam odvezla poté, co jim ho předal muž, který ho nalezl údajně už v nočních hodinách uzavřeného v proutěné přepravce v Palackého ulici. Kocourkovi chyběla pravá zadní končetina, jinak nejevil žádné známky týrání,” popisuje mluvčí.

Večer předali strážníci do péče útulku ještě další kočku. Přímo na služebnu Městské policie Plzeň–Doubravka ji donesla žena, která jí našla pobíhat v ulici Za Kaštany. Jednalo se o plemeno Sphynx.

Foto MP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *