Největší IT konference u nás TechEd-DevCon již za necelé 2 týdny

Za necelé dva týdny začíná v Praze největší odborná IT konference v České republice – TechEd-DevCon 2017. Pro tuzemské IT specialisty se jedná o jedinečnou příležitost získat bez cestování informace na úrovni největších zahraničních konferencí, navíc převážně v češtině. Výjimkou bude novinka letošního ročníku – den zahraničních speakerů, jimž bude jeden z přednáškových sálů vyhrazen po celý den.

Konference poskytne přehled o všem zajímavém, co momentálně hýbe IT světem: novinkách z oblasti produktů Microsoft, problematice správy a zpracování velkých objemů dat, internetu věcí, cloudových aplikacích, business inteligence, ale také IT bezpečnosti. Jde tedy o konferenci pro ty, kteří zajišťují, abychom se ke svým datům dostali kdykoli a odkudkoli, fungovaly nám firemní systémy, ale také abychom si užívali nákupy na e-shopech, přes internet objednávali nejrůznější služby, platili elektronicky, telefonovali, a to vše při zajištění bezpečnosti našich dat a informací o nás.

„TechEd-DevCon se stal již tradičním místem setkávání IT specialistů, kteří chtějí v koncentrované podobě získat přehled o novinkách ve svém oboru,“ konstatuje Jan Dvořák, ředitel počítačové školy Gopas. „Naše konference je koncipována tak, aby si účastníci vybrali opravdu to, co je pro ně důležité – přednášky probíhají souběžně po čtyři dny ve čtyřech tematicky zaměřených sálech, v úterý přibude sál pátý, vyhrazený pro zahraniční speakery.“

TechEd-DevCon 2017 bude již tradičně probíhat v moderních prostorách multikina Premiere Cinemas v Hostivaři, a to ve dnech 15. až 18. května. Během čtyř dní se na pódiích pěti sálů (ShowIT Hall, DevCon Hall, Geek Hall, BigData Hall, v úterý i InterFest Hall) vystřídá 52 odborníků s 81 přednáškami. Počítá se s účastí 500 návštěvníků z řad odborné IT veřejnosti.

Přednášet zde budou přední odborníci z České republiky i ze zahraničí: ze zahraničních například Laurent Ellerbach, který v regionu střední a východní Evropy vede týmy „technických evangelistů“ a marketingu společnosti Microsoft. Ve své přednášce zaměřené na boty předvede praktickou ukázku toho, jak lze sestavit robota, který zvládá rozpoznávání řeči. Na praktické využití business inteligence nástrojů se zase zaměří Yuyan Zhang, která také upozorní na některé běžné chyby BI analytiky a nabídne tipy pro reálnou praxi. Z tuzemských odborníků se mohou účastníci konference těšit například na Williama Ischanoe, odborníka na bezpečnost a šifrování dat, Ondřeje Ševečka, který kromě jiného prozradí něco o velkých bezpečnostních analýzách, které v poslední době realizoval, nebo Michala Altaira Valáška, jenž v jedné ze svých přednášek zhodnotí stav kybernetické bezpečnosti u nás. Zajímavá bude například také přednáška ředitelky společnosti Daquas Dariny Vodrážkové, ve které se zaměří na to, jak lidský faktor urychluje nebo naopak brání přechodu na cloudová řešení.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *