Nejkrásnější vánoční perníčky lidí z Plzeňska vystavuje Pivovarské muzeum

Již počtrnácté se v Pivovarském muzeu v Plzni oceňovaly nejzdařilejší vánoční perníčky. Ve třech kategoriích a jedné speciální si ceny a inspirativní dárky odnesli autoři nejkrásnějších voňavých výrobků. Všechny přihlášené perníčky budou do 5. ledna 2018 vystaveny přímo v recepci muzea. Poté se brána muzea na měsíc uzavře a na návštěvníky se opět bude těšit od února.

Čtrnáctý ročník soutěže byl vyhlášen v kategoriích Tradiční vánoční perníček, Perníkový model s pivovarskou tématikou a Dětský perníček. A byla udělena i speciální cena poroty. Kromě tradičních a zimních motivů se do soutěže zapojila také originální díla, např. osvětlená pivovarská jubilejní brána, velký barevný sněhulák či adventní věnec. Kuriozitou byl asi metr velký anděl, kterého přinesla Jana Buhlová, jež se do soutěže zapojovala několik předchozích let a nyní po dvouleté pauze překvapila nevídaným kouskem, který vznikal postupně po večerech. Petr Novotný se zase přihlásil až úplně na poslední chvíli a když viděl perníčky ostatních, přestal vůbec ve vítězství doufat, o to větší měl z výsledků radost.

 

Vítězové v jednotlivých kategoriích:

Tradiční vánoční perníček:

  1. místo Monna Steinbachová
  2. místo Lucie Horalová
  3. místo Lucie Fabišiková, Eva Koželuhová

 

Dětský perníček:

  1. místo Markéta Hanušová (Hotelová škola Plzeň, 1. ročník, obor cukrář)
  2. místo Michaela Nogová
  3. místo Eliška Zoblová, Adéla Formanová

 

Perníkový model s pivovarskou tématikou

  1. místo Petr Novotný
  2. místo Vladislava Nogová
  3. místo Olga Štenglová

 

Speciální cena poroty

Jana Buhlová

 

Celkem se do soutěže přihlásilo 51 lidí se svými soutěžními výrobky, mezi nimi bylo i několik budoucích cukrářek z 1. ročníku Hotelové školy v Plzni, obor cukrář. Porota tak posuzovala necelou stovku perníčků.

Členy poroty byli Alena Kozáková, výkonná ředitelka Nadace 700 let města Plzně, Jana Komišová, vedoucí odboru prezentace a marketingu města Plzně a Rudolf Šlehofer, manažer rozvoje cestovního ruchu a péče o historické dědictví Plzeňského Prazdroje. Hodnotné odměny z dárkové prodejny Plzeňského Prazdroje získali první tři místa v každé kategorii. „Je krásné navazovat každý rok na tuto vánoční tradici a sejít se v Pivovarském muzeum v Plzni za vůně perníčků. Opět nás překvapila nekonečná kreativita zručných soutěžících. Velké díky tedy všem zúčastněným a věříme, že pro každého dospělého soutěžícího je odměnou pivo Pilsner Urquell, které si vychutná v čase vánočním. Moc děkujeme za účast a spolupráci Hotelové škole v Plzni,“ říká Rudolf Šlehofer, manažer rozvoje cestovního ruchu a péče o historické dědictví Plzeňského Prazdroje.

Perníkářskými skvosty se budou moci během prohlídek potěšit všichni návštěvníci muzea, a to až do 5. ledna 2018. Poté bude muzeum až do konce ledna uzavřené a své brány otevře návštěvníkům opět od února, kdy je možné přijít na prohlídku každý den v průběhu celého roku.

Na snímku je Jana Buhlová, která získala speciální cenu poroty.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *