Nájemníky z problematických domů v Jateční musí radnice přestěhovat

 

Plzeň zajistí náhradní byty zbylým nájemcům z problematických domů v Jateční ulici číslo 1 a rohového domu Jateční 3 – Doubravecká 8. Jde o objekty, které je nutné uvolnit v souvislosti s výstavbou dopravního koridoru, konkrétně průtahu silnice I/20.

„Zajištění náhradního bydlení se týká celkem 13 nájemců, jde o devět bytů v domě Jateční 1 a o čtyři byty v domě Jateční 3 – Doubravecká 8,“ uvedl radní pro správu městských nemovitostí David Šlouf.

Vyklidit objekty je nutné proto, že v budoucnu budou zasaženy stavbou. Zajišťovat provoz domů pro zbývající nájemníky se ukazuje již jako neefektivní. Podobně byly kvůli stavbě v minulosti již vyklizeny také domy na adrese Duchcovská 1, 3, 5, 7. „Toto je poslední etapa. Po její realizaci bude tato lokalita již vyklizena a bez nájemníků,“ doplnil David Šlouf. Nájemníky radnice přestěhuje do městských bytů v širším centru Plzně.

Připravovaná stavba bude součástí takzvaného Východního okruhu. Budoucí komunikace I/20  povede podél železniční trati od zastávky Bílá Hora respektive od nového mostu na Jateční třídě, dále podél železniční trati pod Mikulkou a bude zaústěna do křižovatky Studentská – Plaská.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *