Na zimní olympiádu dětí vyráží tým z Plzeňského kraje

Celkem 89 sportovců ze škol v Plzeňském kraji se zúčastní Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018, které letos hostí Pardubický kraj. Slavnostní zahájení zimní olympiády se uskuteční v pardubické Tipsport Aréně v neděli 28. ledna.

Plzeňský kraj se zúčastní ve všech sportech a zastupovat jej bude 89 sportovců, které bude doprovázet 28 trenérů. „Plzeňští sportovci se budou snažit navázat na úspěchy z minulé zimní olympiády, která se konala v Ústeckém kraji v roce 2016. Tehdy výprava Plzeňského kraje získala celkem 14 medailí – 6 zlatých, 6 stříbrných a 2 bronzové. V počtu dosažených medailí získali 6. místo, a to především díky alpskému a běžeckému lyžování, snowboardingu a rychlobruslení. Věřím, že i letos se budeme moci pochlubit cennými kovy,“ říká náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová.

K přípravám na olympiádu patří i výběr jednotného reprezentačního oblečení sportovců. Plzeňský kraj vybral lyžařské soupravy a funkční trička značky O´Style. „Po úspěších z poslední letní olympiády v Jihomoravském kraji, kde plzeňská výprava byla vyhodnocena jako výprava s nejhezčím oblečením, zůstáváme věrni barevné kombinaci s modrou barvou. Doufáme, že nejen na sportovním, ale i módním poli Plzeňský kraj uspěje,“dodávávedoucí krajské výpravy Petr Mašinda.

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže se uskutečníod 28. ledna do 2. února 2018. Soutěžit se bude v alpském lyžování, běžeckém lyžování, biatlonu, krasobruslení, ledním hokeji, lyžařském orientačním běhu, rychlobruslení, skicrossu a snowboadingu. Doprovodnými soutěžemi jsou šachy a taneční soutěž.

Olympiáda dětí a mládeže České republiky je projekt Českého olympijského výboru Olympiáda se koná od roku 2003 pravidelně každý rok, přičemž se střídají hry letní a zimní olympiády.  V soutěžích se představují nominovaní sportovci 14 krajských výprav v žákovských a dorosteneckých kategoriích ve věku od 8 do 18 let.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *