Na výstavu k soutěži Stavba roku dojedete vlakem po zmodernizované trati

Modernizace železniční trati mezi městy Klatovy a Železná Ruda patří k dopravním stavbám úspěšným v aktuálním ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2016. Získala nominaci poroty na hlavní titul a také Cenu Okresní hospodářské komory Plzeňsko. A právě do jednoho z cílových míst zmodernizované trati nyní míří putovní výstava k soutěži. Od 14. do 29. října 2017 budou v Návštěvnickém centru Šumavy – Environmentálním centru v Železné Rudě k vidění panely prezentující všech 27 staveb přihlášených do soutěže, včetně hodnocení odborné poroty.

 Modernizace železniční trati mezi Klatovy a Železnou Rudou přinesla technické vylepšení provozu, zvýšila bezpečnost a přispěla k vyššímu pohodlí cestujících. Oprava jednotlivých nástupišť zvedla i estetickou úroveň v okolí trati. Odborná porota soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2016 ocenila zejména náročnost stavby spojenou s minimem přístupových cest a s nutností respektovat pravidla ochrany přírody v Chráněné krajinné oblasti Šumava.

 „Železnice jako taková má pro rozvoj Šumavy a Železnorudska velký význam, navíc posiluje i po revoluci obnovenou přeshraniční spolupráci s Bavorskem. Modernizace trati a nástupišť je velmi zdařilá, zdobí náš region a potvrzuje význam železniční dopravy na Šumavě. Jsem rád, že se takto důležitou dopravní stavbu podařilo uskutečnit,“ říká starosta Železné Rudy Michal Šnebergr.

Přihlašovateli stavby do soutěže byly společnosti Subterra, a. s., AŽD Praha, s. r. o., a OHL ŽS, a. s.

Do 14. ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2016 se přihlásilo celkem 27 staveb, z nichž porota nominovala 16 na hlavní ocenění. Hlavní titul získaly tři objekty – Jízdárna v Tachově-Světcích (kategorie Rekonstrukce budov), Bytový dům ve Veleslavínově ulici v Plzni (kategorie Stavby pro bydlení) a sídlo společnosti WORKPRESS AVIATION (kategorie Průmyslové stavby).

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *