Na Vinicích bude nový park, dokonce i s hřištěm pro psy

Nový park pro rekreaci obyvatel sídliště Vinice vznikne v první polovině roku 2018 v prostoru nad zoologickou zahradou. Kromě cest, zeleně a mobiliáře bude jeho součástí i psí hřiště. Náklady na vybudování parku činí 4,745 korun bez DPH a uhradí je město ze svého rozpočtu. Projekt realizuje Správa veřejného statku města Plzně. 

Park bude mezi sídlištěm (ulice Bzenecká, Strážnická a Břeclavská) a ulicí Nad ZOO. Útvar koncepce a rozvoje města Plzně zpracoval územní studii a poté první městský obvod nechal zpracovat projekt a projednal jej s občany. Připomínky z veřejného projednání s veřejností byly zapracovány do finální dokumentace.

„Loni se uskutečnilo výběrové řízení na dodavatele stavby, před koncem roku 2017 začaly terénní práce kácením náletových a zdravotně nevhodných dřevin. Stavba, kterou provádí firma CETINA a KENAUR s.r.o., bude dokončena nejpozději do poloviny roku,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík.

„Základní součástí parkové plochy je zeleň. V parku bude vysázeno 37 stromů a 375 keřů. Barevnost prostoru zajistí trvalkové záhony a na jaře výsadby cibulovin. Proměnou projdou trávníky. Budou zcela regenerovány a díky intenzivní údržbě budou tvořit základní zelený koberec prostoru,“ popsala Hana Hrdličková ze Správy veřejného statku města Plzně. V parku budou dále vybudovány nové cesty, veřejné osvětlení, osazeny lavičky, odpadkové koše, stojany na kola i fotbalová branka.

Hana Hrdličková doplnila, že zcela novým prostorem bude psí hřiště, jež bude oploceným prostorem sloužící pro venčení psů a především pro zlepšování jejich fyzické zdatnosti. K tomu budou sloužit skokové překážky, kladina, tunel a další tréninkové prvky. (tz)

Obrázek MMP

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *