Na světě létá už tisíc kuchyňských setů od společnosti Zodiac Galleys Europe z Plzně

Tisíc kuchyňských setů pro letadla Airbus sjelo z výrobních linek za tři roky fungování  společnosti Zodiac Galleys Europe v Plzni na Borských polích. Zodiac v současné době zaměstnává ve svém plzeňském závodě téměř 1000 zaměstnanců. Vzhledem k množství objednávek plánuje od roku 2017 rozšířit své aktivity do nové výrobní haly. Ta by měla zaměstnat dalších více než 200 osob a poskytnout prostory pro stále se rozšiřující oddělení konstrukce, které se věnuje nejen zlepšování stávajících produktů, ale také inovacím pro následující generaci letadel.

Společnost Zodiac Galleys Europe spolupracuje s jedním z největších světových výrobců dopravních letadel pátým rokem a stala se exkluzivním dodavatelem kuchyňských modulů pro řadu letadel A320. Během následujících pěti let Zodiac pro Airbus vyrobí dalších více než 3000 kuchyňských setů. Kvůli rozšiřování výroby postaví v Plzni na Borských polích novou výrobní halu.

Kuchyňky dosud vyrobené společností Zodiac Galleys Europe v Plzni pro Airbus A320 létají
s 90 aerolinkami na všech kontinentech světa a celkem už nalétaly přes 20 miliard kilometrů. „Airbus si vybral naši společnost v roce 2011 a postupně jsme se stali výhradním dodavatelem dopravních letounů řady A320. Vyhráli jsme výběrové řízení díky jedinečnému know-how, které jsme získali jak v projektování, tak ve výrobě už s předchozí generací kuchyněk, a také díky naší konkurenceschopnosti,“ říká Philippe Michel, ředitel Zodiac Galleys Europe s.r.o.

Kuchyňský modul může být navržen tak, aby maximalizoval využití prostoru pro přepravu cestujících a do letadla mohla být přidána další sedadla. Průměrně tak může jedno letadlo přepravit ročně až o 10 000 lidí více. Pro jeho ekonomické výhody si aerolinky tento typ palubní kuchyňky pořizují nejen do nových letadel, ale také jako retrofit výbavu pro svá stávající letadla.

V letošním fiskálním roce očekává společnost Zodiac Galleys Europe obrat 3 miliardy korun.

Každá kuchyňka je sestavena ze základních stavebních prvků nejprve virtuálně zkušeným týmem konstruktérů. Poté je zahájena samotná výroba, která je zakončena testováním každé kuchyňky a kompletním certifikačním procesem. Teprve pak může být produkt dodán společnosti Airbus. Tento výrobní proces byl vyvinut a uveden do praxe v Plzni.

Letecké společnosti požadují kuchyňky upravené na míru svým potřebám a nabízeným službám v rámci různých letů. Proto společnosti Zodiac Galleys Europe a Airbus vyvinuli specifický způsob výroby kuchyněk, který umožňuje přizpůsobit produkt požadavkům zákazníka při zachování standardizované průmyslové výroby.

Palubní kuchyňky jsou vyrobené z odlehčeného kompozitního materiálu, aby šetřily palivo. Obvykle jsou kuchyňky instalovány v přední a v zadní části letadla a spojují několik přístrojů, používaných pro přípravu občerstvení na palubě letadla, jako jsou trouby, ohřívače vody, kávovary, chladničky atd.

 

Zajímavosti o palubních kuchyňkách v číslech

1000 kuchyněk už vyrobila společnost Zodiac Galleys Europe v Plzni pro letadla Airbus.

20 miliard kilometrů po celém světě už nalétaly kuchyňky od Zodiacu v letadlech Airbus.

90 aerolinek využívá ve svých letadlech kuchyňky vyrobené v Zodiacu v Plzni.

10 000 pasažérů navíc ročně může přepravit jedno letadlo s kuchyňským setem od Zodiacu.

3000 kuchyňských setů bude vyrobeno pro Airbus v následujících pěti letech.

200 zaměstnanců bude pracovat v nové výrobní hale v Plzni od roku 2017.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Radim Mudra napsal:

    Dorý den,
    rád bych se dověděl více o této společnosti a nějaký kontakt na personální oddělení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *