Na setkání s prezidentem nepůjdou. Nebudou prý zbytečně ztrácet čas

Při středečním setkání prezidenta republiky Miloše Zemana se zastupiteli Plzeňského kraje budou chybět zástupci TOP 09. A ani při obědě nebudou všichni pozvaní. Pozvání hejtmana Josefa Bernarda (ČSSD) na slavnostní oběd s prezidentem s díky také odmítl plzeňský senátor a starosta Slovan Lumír Aschenbrenner (ODS).

Šéf zastupitelského klubu TOP09 Richard Pikner vysvětlil rozhodnutí své i kolegů Jiřího Pospíšila a Jiřího Dorta nesetkat se s Milošem Zemanem. “Prezidentský úřad jsem měl vždy v úctě a respektu. O to víc, že ho pan prezident Václav Havel opět vracel na důstojné a respektované místo, kde ho v očích národa opustil Tomáš Garrigue Masaryk,” napsal. “Je mi upřímně líto, že současný prezident svými opakovanými výroky a postoji výkon funkce prezidenta České republiky ponížil tuto funkci pod úroveň komunistických prezidentů. Přesto jsem se z úcty k prezidentskému úřadu zúčastnil minulé návštěvy Miloše Zemana na Zastupitelstvu Plzeňského kraje. Bylo to však naposled,” dodal.

“Prezident Zeman mě zklamal. Nespojuje národ, nezastupuje jiné než své voliče. Upřednostňuje své ego i vyřizování osobních účtů a komerčních zájmů nejbližších spolupracovníků nad zájmy národa jako celku. To je pro mne důvodem, proč se ve středu ani já, ani žádný z členů našeho klubu zastupitelů, nezúčastní setkání s prezidentem Zemanem. Nebudu ztrácet svůj čas a raději se budu věnovat práci pro občany, kteří mě zvolili,” volí dost tvrdá slova Pikner. “Je mi to však hluboce líto,” napsal na konec.

Senátor Lumír Aschenbrenner své rozhodnutí nejít na slavnostní oběd s Milošem Zemanem na statek do Býkova oznámil na Facebooku už před pár dny. Napsal to kulantně, ale jasně: “Některé nabídky (pozvánky) se dají (samozřejmě s poděkováním) odmítnout…”

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *