Na Mouřenci se každý den něco děje. Přijďte na prohlídku, na koncert či na přednášku

Každý den můžete přijít na komentovanou prohlídku kostela, kostnice a muzea na Mouřenci nad šumavským Annínem. Prohlídky začínají v 16 hodin. I v dalších dnech prodlouženého víkendu se v Anníně a v jeho okolí něco děje.

V pátek 6. července od 19 hodin bude na Mouřenci varhanní koncert. Program má název Barokní Mouřenec a zazní tedy klasické barokní skladby. Na varhany bude hrát Jana Havlíčková z Dvora Králové nad Labem (která je občanským povoláním strojvedoucí). Vstupenky budou k dostání na místě za 100, snížené za 70 korun.

V sobotu 7. července od 18,30 přivítá Mouřenec opět prof. Jana Royta, který bude velmi zasvěceně hovořit o Mouřeneckých freskách ze 14. a 16. století.

Nedaleko Annína (u autobusové zastávce Bohdašice, vedle hlavní silnice Sušice – Kašperské Hory) je až do soboty denně přístupné Muzeum lehkého opevnění. Prohlédnout si můžete vybavený meziválečný bunkr řopík z roku 1937 a další zajímavosti z té doby. Otevřeno mají od 10 do 18 hodin.

 

“Spustili jsme také předprodej na dva velké letní koncerty na Mouřenci: ve středu 18. července od 19 hodin přívítáme Spiritál kvintet a v pátek 27. července od 20 hodin Jakuba Smolíka,” informuje Lukáš Milota ze spolku Přátelé Mouřence. Vstupenky na Spirituál kvintet jsou za 450 Kč a na Jakuba Smolíka za 350 Kč a jsou k dostání v IC v Hartmanicích nebo elektronicky na této adrese: http://www.sirkus.cz/cz/susicke-noviny/deni-ze-susice/article/283/predprodeje-koncertu-na-mourenci-spiritual-kvintet-18-07-2018-a-jakub-smolik-27-07-2018.html “Zbylé vstupenky budeme prodávat v den koncertů na Mouřenci. Tam budou v omezené míře k dostání také levnější vstupenky na stání (do zaplnění kapacity kostela, bude-li v zadní části volno),” dodává Milota.

Ilustrační obrázek

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *