Milan Váchal prezentuje na Roudné tři kolekce „fotoobrazů“ ze své nejnovější tvorby

Známý plzeňský fotograf Milan Váchal prezentuje na únorové výstavě fotografií v plzeňské Visio Art Gallery na Roudné tři kolekce „fotoobrazů“ ze své nejnovější tvorby. V první části představí divákům zajímavá a malebná zákoutí z české i německé strany Šumavy.

Tyto velkoformátové fotografie jsou vytištěny na malířském plátně o rozměru až 1,5 x 1 metr. Druhou část prezentace tvoří fotoobrazy z cest po Řecku, Francii a Itálii, které jsou vytištěné na dibondových deskách, což velmi zvýrazňuje atraktivitu fotografovaných témat. Třetí částí výstavy jsou fotografie architektury moderního Berlína. Pro toto téma zvolil autor adjustaci fotografií na plexiskle – vizuálně též velmi zajímavá a pro oko diváka působivá varianta zpracování fotoobrazů. Přijďte si užít nevšední umělecký zážitek.

Výstava je otevřena od 2. do 23. února v Plzni, Na Roudné 18.

Fotograf Milan Váchal se narodil v Plzni roce 1965, v roce 1984 maturoval na SPŠ elektrotechnické v Plzni. Fotografií se profesionálně zabývá od roku 1991. Má za sebou řadu výstav: „Lesk a bída Indie“ (2001), „BIG BEAT“ (2002), „Karneval v Benátkách“ (2008) „KAOLÍNKA“ (2017). V poslední době se intenzivně věnuje fotografování Šumavy a tisku těchto fotografií na fotografické plátno. Několik velkoformátových fotografií v tomto provedení je k vidění v pizzerii – restaurantu Mikulášská na Mikulášském náměstí v Plzni. V únoru 2018 chystá výstavu svých fotografií ze Šumavy v galerii VISIO ART GALLERY v Plzni na Roudné. Další prezentace pak bude v průběhu příštího roku na německé straně Šumavy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *