Město koupí elektrododávku. Bude v ní rozvážet počítače do škol

Město Plzeň si chce pořídit první elektromobil, konkrétně půjde o dodávku. Pro své využití by jej měla získat Správa informačních technologií města Plzně. Ta požádá o příspěvek ze Státního fondu životního prostředí České republiky, a to z programu Podpora alternativních způsobů dopravy. Pokud uspěje, získá na nákup vozu za 1,077 milionu korun dotaci ve výši 600 tisíc korun. Podání žádosti schválili radní.

„V současné době má Správa informačních technologií města Plzně ve svém vozovém parku 12 vozidel na benzín či naftu. Pracovníci je denně využívají k množství krátkých cest po městě. Zakoupení vozu na elektrický pohon by tedy mělo přispět ke snižování emisí na území města,“ uvedl ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas.

Organizace chce koupit dodávku NISSAN E-NV200. „Vozidlo bude sloužit pro náš úsek Podpory uživatelů, a to pro skupinu, která má na starosti mateřské školy a základní školy. Primárně jej budeme používat pro rozvoz počítačů na a ze základních škol, servisní zásahy a podobně. Ve většině případů půjde o krátké úseky jízdy ve městě se zastávkami pro naložení a vyložení,“ uvedl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně. Tato příspěvková organizace města má v plánu postupně obnovovat vozový park určený pro servisní činnost za elektromobily. „V současné době to zatím není možné, protože musíme nejdříve uspokojivě vyřešit nabíjení těchto vozidel,“ dodal ředitel. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *