Marek Ženíšek povede kandidátku TOP 09 v Plzeňském kraji

TOP 09 dnes představila své volební lídry v jednotlivých krajích. Kandidátku TOP 09 v Plzeňském kraji povede poslanec Marek Ženíšek (38). První místopředseda TOP 09 a expert strany na zahraniční politiku jako politolog a pedagog také stále přednáší na Filozofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. TOP 09 také dnes zveřejnila volební program, ve kterém voličům nabízí jasný postoj, o který se můžou opřít. Do kampaně jde proto se sloganem – “Neuhneme”. V programu TOP 09 zdůrazňuje jistotu občanů v jejich penzi, boj proti korupci, snížení sociálních odvodů a podporu podnikání.

Marek Ženíšek (1978) je rodilý Plzeňan. Vystudoval Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a Fakultu sociálních věd Karlovy univerzity v Praze. V roce 2006 získal doktorský titul v oboru politologie. Jako politolog se zabývá politikou z akademické i praktické stránky. Je expertem TOP 09 na zahraniční politiku a stále přednáší na Filozofické fakultě Západočeské univerzity.

Do politiky vstoupil v roce 2006, kdy se stal zastupitelem ve třetím městském obvodu města Plzeň. Od roku 2009 působil na ministerstvu spravedlnosti jako náměstek pro mezinárodní vztahy. Od začátku roku 2012 do srpna 2013 byl 1. náměstkem ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Zde stál u zrodu projektu Reformy psychiatrie v ČR.

Od roku 2010 je za TOP 09 poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V červnu 2009 se stal členem Přípravného výboru TOP 09. Na celostátním ustavujícím sněmu strany v listopadu 2009 byl zvolen místopředsedou TOP 09. Tuto funkci podruhé obhájil v roce 2013. Na celostátním sněmu TOP 09 v roce 2015 byl zvolen 1. místopředsedou TOP 09.

Mezi jeho záliby patří četba, sport a cestování. Marek Ženíšek je ženatý a má jednoho syna.

Eva Šafránková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *