Loosovy interiéry byly k vidění v Pekingu, teď si je můžeme prohlédnout v mázhausu radnice

S cílem inspirovat k návštěvě Losových interiérů a představit celé portfolio Loosovy tvorby v Plzni připravila organizace Plzeň – TURISMUS v mázhauzu radnice výstavu Adolf Loos Plzeň. Panelová výstava prezentuje nejen pravidelně přístupné a doposud zrekonstruované interiéry, ale věnuje se všem Loosovým realizacím, které se v Plzni dochovaly. Její návštěvníky seznamuje také s životním příběhem architekta Adolfa Loose považovaného za zakladatele moderního pojetí architektury.

„Unikátnost a věhlas Loosových interiérů dokládá také fakt, že agentura CzechTourism jej vybrala jako jedno z hlavních komunikačních témat v rámci kampaně ke stému výročí vzniku Československa doma i v zahraničí. Příkladem může být nedávná prezentace Loosových interiérů na veletrhu cestovního ruchu v Pekingu. Výstava je momentálně k vidění také ve vídeňském Möbel muzeu v rámci doprovodného programu k velké profilové výstavě Wagner, Hofmann, Loos zaměřené na design nábytku v období vídeňské moderny,“ doplňuje Magdalena Soukupová z organizace Plzeň – TURISMUS.

Světoznámý architekt Adolf Loos navrhl v Plzni unikátní soubor bytových interiérů pro místní židovské podnikatele. Tři z nich jsou momentálně po rekonstrukci pravidelně přístupné veřejnosti. Zájemci  mohou absolvovat komentované prohlídky každý pátek, sobotu a neděli. Vstupenky je možné zakoupit na webu www.adolfloosplzen.cz nebo v Turistickém infomačním centru města Plzni vedle radnice.

Výstavu je možné v mázhauzu radnice navštívit každý den až do  3. srpna. (tz)

Ilustrační foto www.adolfloosplzen.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *