Letní sezóna na šumavském Špičáku začíná v sobotu 2. června. Rozjede se i lanovka

Léto na šumavském Špičáku začíná letos v sobotu 2. června (i s párty včetně koncertů kapel) a potrvá do konce října. O víkendu 2. – 3. června se také poprvé rozjede lanovka na vrchol Špičáku. V létě jezdí od 9 do 17 hodin, v pátek a sobotu až do 18 hodin.  Cesta nahoru přijde na 150 Kč a včetně návratu zpět na 190 Kč dospělé, respektive 70 Kč/80 Kč děti.

Další naučná stezka pro pěší turisty vedoucí od rozhledny na vrcholu Špičáku přes Rozvodí tentokrát k Černému jezeru je hlavní novinkou letošního léta ve Ski&Bike Špičák a jeho okolí. K druhému ledovcovému jezeru v této lokalitě navíc povede trasa místy spojenými s jednou historickou etapou naší republiky. „Čtyři kilometry dlouhá trať pro pěší turisty kopíruje linii státní hranice bývalého Československa v dobách, kdy nás od tehdejší svobodné Evropy oddělovaly ostnaté dráty,“ říká provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Trochu pozdní začátek letní sezony v porovnání s jinými horskými středisky v ČR i zahraničí jde tradičně na vrub respektování pravidel zdejší Chráněné krajinné oblasti Šumava, kde areál leží. I proto bude lanovka opět v provozu prvních 14 dnů v červnu jen o víkendech (v sobotu a neděli). Každý den pak počínaje 15. červnem až do 16. září. Potom opět až do koce října jen o víkendech. Tyto termíny kopíruje i otvírací doba rozhledny. Letní sezona skončí přesně v den 100.výročí vzniku Československa v neděli 28. října 2018.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *