Královské vinobraní na Točníku vás přenese do roku 1409, zve spolek Plzeňští

“Zveme vás do roku 1409. Král Václav IV. s manželkou Žofií Bavorskou přijíždí na svůj oblíbený hrad Točník…” Tak představuje atmosféru Královského vinobraní na Točníku Petr Merxbauer ze spolku šermířů a přátel historie Plzeňští.

Točník dal král postavit jako náhradu nepohodlného hradu Žebrák a při jeho stavbě byly použité moderní, takřka již renesanční prvky. “Václav ho má velmi rád a často na něm pobývá. Nyní se těší, že ochutná letošní víno a užije si zábavu se šermíři, kejklíři, tanečnicemi a hudebníky. Vladařské povinnosti jej však dohoní i zde a tak bude muset přijmout různá poselstva,” představuje další “ochutnávku” programu Petr Merxbauer.

Ve službách krále uvidíte i Jana Žižku z Trocnova, který je jeho dveřníkem, tedy velitelem osobní stráže. Vystoupí šermíři, tanečnice, hudebníci i kejklíř. Uvidíte urozené pány na koních.

Král a královna s družinou přijíždějí na hrad o víkendu 22. a 23. září v 11:30 a očekávají, že je přijdete přivítat.

“V předhradí i na hradě samotném postaví své stánky trhovci a hospodští a samozřejmě nebude chybět několik šenkýřů prodávajících víno! Pro děti jsou připraveny hry a soutěže, střelnice z luku a také dobový kolotoč. Mimo jiné uvidíte i sokolníka s jeho dravci a královského psovoda s jeho chlupatými svěřenci,” zve Petr Merxbauer ze spolku Plzeňští. (čp)

Foto z minulých ročníků spolek Plzeňští

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *