Koterov a Starý Plzenec už příští rok spojí cyklostezka za pětadvacet milionů korun

Koncem příštího roku už by měla začít sloužit nová krásná cyklostezka mezi Starým Plzencem a Koterovem údolíčkem kolem řeky Úslavy. Tříkilometrový úsek bude stát skoro pětadvacet milionů korun. Co na ní bude tak drahé, ví snad jen projektanti.

Plzeň získá dotaci na výstavbu cyklostezky mezi městskou částí Plzeň – Koterov a Starým Plzencem, půjde o podporu z Plzeňského kraje ve výši 3,87 milionu korun. Uzavření smlouvy o poskytnutí účelové dotace mezi krajem a městem schválila Rada města Plzně. Plánovaná cyklostezka Koterov – Starý Plzenec využívá nivu řeky Úslavy, která poskytuje rovinatý terén v jinak kopcovitém terénu a zároveň přírodní prostředí v urbanizovaném prostoru. Jedná se o dva spojité úseky v délce 700 metrů a 2,5 kilometru, tedy úsek Koterov a úsek Starý Plzenec. Dotaci kraj poskytne z rozpočtové oblasti Doprava – Budování cyklostezek a cyklotras.

„Náklady na výstavbu cyklostezky se očekávají ve výši 24,4 milionu korun včetně DPH. Plzeň zažádala Plzeňský kraj o poskytnutí finančních prostředků ve výši 3,87 milionu korun. Tato částka je tvořena spolufinancováním stavební části akce a náklady na projektové dokumentace, autorský dozor a biologický dozor, které ponese pouze město Plzeň, respektive druhý městský obvod Plzeň 2–Slovany. Město Plzeň požádalo o dotaci také z programu IROP, výše dotace by mohla činit 20,89 milionu korun včetně DPH,“ uvedl ekonomický náměstek Pavel Kotas.

Cyklostezka v katastrálním území Koterov je situována jihovýchodně od části Plzeň- Koterov. Začátek úpravy bude v napojení na silnici III/18020 v úseku Koterov – Starý Plzenec, konec úpravy pod dálničním mostem dálnice D5. V současném stavu se v místech stavby cyklostezky v úseku k lávce nachází účelová komunikace, v dalším úseku polní cesta, která slouží pro přístup k okolním zemědělsky využívaným pozemkům.  Realizace akce by měla proběhnout v roce 2018.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *