Kontrola pejskařů dopadla na výbornou. Strážníci tentokrát potkali jen zodpovědné majitele

Zda lidé na Slovanech dodržují povinnosti chovatelů zvířat vyplývající pro ně z městské vyhlášky a zda po svých čtyřnohých miláčcích při venčení uklízí, na to se tentokrát zaměřili plzeňští strážníci.

“V rámci kontrolní akce, která trvala dvě hodiny, strážníci soustředili svoji pozornost na místa, kde si občané stěžují na problémy s neuklízením psích exkrementů, či na volné pobíhání psů. Kontrolou tak prošla zejména čtvrť Petrohrad. Strážníci v terénu prověřovali, zda průvodci po svých psech uklízí exkrementy, zaměřili se také na to, jestli je vedené zvíře očipované, či vybavené známkou,” informuje mluvčí plzeňské městské policie Jana Pužmanová.

Strážníci zkontrolovali celkem třiadvacet psů. Všechny kontroly jejich průvodců proběhly tentokrát na výbornou, a proto všichni majitelé pejsků dostali od místostarosty Městského obvodu Plzeň 2 Romana Andrlíka malý dárek v podobě zásobníku na sáčky na exkrementy.

Kontroly zaměřené na dodržování povinností pejskařů budou dále pokračovat, a to v dalších lokalitách slovanského obvodu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *