Kateřina Emmons, Andrea Hlaváčková, Jan Řehula, David Křížek a další slavní dnes pokřtili plzeňský sportovní kalendář 2018

Slavní plzeňští sportovci dnes na radnici pokřtili speciální kalendář Plzně 2018. Andrea Hlaváčková, Jan Řehula, David Křížek, Karel Davídek, Kateřina Skypalová, Kateřina Emmons a Lenka Bernardová se do něho rovněž podepsali. Sportovní kalendář pro rok 2018, jenž obsahuje celkem 12 portrétů známých plzeňských sportovců,  je již v prodeji. Devět kalendářů s podpisy sportovců bude vydraženo v elektronické dražbě, kterou mohou lidé sledovat na webu sportovniaukce.cz. Dražba bude zahájena 21. prosince 2017 a skončí 31. ledna 2018. Zisk z prodeje kalendáře půjde na podporu Nadačního fondu západočeských olympioniků.

„Plzeň si velmi váží úspěchů sportovců z plzeňského regionu bez ohledu na to, v jaké době jich dosáhli. Před rokem 1989 získávali především medaile a uznání, finanční ohodnocení bylo nesrovnatelné se současností. Právě proto se aktivní sportovci a osobnosti sportovního života v Plzni rozhodli spolu s městem podpořit bývalé šampiony, o něž se stará Nadační fond západočeských olympioniků,“ přiblížil radní města pro sport a podporu podnikání Petr Chvojka.

Podle Vladimíra Jarého, předsedy správní rady nadačního fondu, podporuje fond bývalé plzeňské a západočeské hvězdy – sportovce, dnes seniory, kteří v minulosti dokázali reprezentovat československé barvy na olympijských hrách, mistrovstvích světa, mistrovstvích Evropy či jiných světových soutěžích. Reprezentovali tehdy vlast bez nároku na finanční odměnu, která by je zabezpečila do budoucna. Pomoc je určena těm z nich, kteří se dostali do tíživé životní situace. Fond je soukromá iniciativa bývalých sportovců, vznikl v roce 2011.

 Všech 12 snímků osobností do kalendáře pořídil Josef Adlt, plzeňský sportovec a fotograf. „Fotit takové osobnosti je vždy radost. Nemohu říci nic jiného než to, že šlo o práci snů. Tohle byla nejhezčí zakázka, jakou jsem kdy dostal,“ uvedl při křtu Josef Adlt, jenž fotí sportovce už 25 let.

„Neměl jsem tady na Boleváku svou loď. Jediná loď, která byla k dispozici, byla ta nejstrašnější, jež existuje. Navíc se trochu potápěla, jinak to ale bylo perfektní a moc fajn,“ okomentoval focení jachtař David Křížek.

„Toto focení bylo extra příjemné. Nejlepší bylo, že byla velká ochota se přizpůsobit mému času. Našli jsme nakonec krásné místo blízko našeho domu u plotu, ta fotka je úžasná. Doufám, že kalendář přinese kýžené ovoce, které pomůže dál,“ řekla trojnásobná olympijská medailistka, střelkyně Kateřina Emmons.

Kromě na křtu přítomných sportovců kalendář obsahuje ještě portréty Martina Straky, Romana Kreuzigera, Michaela Krmenčíka, Jana Šefla a Filipa Jíchy.

Sportovní kalendář města Plzně pro rok 2018 s podpisy sportovců je možné vydražit. Kalendář bez podpisů je možné zakoupit za cenu 299 korun v informačním centru na náměstí Republiky.

Snímky MMP

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *