Jihočeské divadlo již prodalo téměř polovinu lístků na točnu v Krumlově pro rok 2024

Jihočeské divadlo zaznamenalo letos rekordní rychlost v prodeji vstupenek na otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Prodalo už téměř polovinu všech vstupenek. Ačkoli je začalo prodávat až 1. listopadu, oproti předchozím rokům později, lidé si jich koupili už téměř 24.000, meziročně o pětinu víc. Některá představení jsou již vyprodaná. Divadlo před krumlovskou točnou bude příští rok hrát od 1. června do 8. září.

„Vstupenky se prodávají historicky nejlépe. Je to úžasné. Letos jsme šli do prodeje později, až 1. listopadu, protože jsme měli problém se smlouvou s památkáři. A už teď jsou některá představení, zejména pátky a soboty, vyprodaná,” řekla ČTK šéfka činohry a budoucí ředitelka divadla Martina Schlegelová. Divadlo dosud prodalo 23.850 vstupenek, meziročně o 3994 víc. Kapacita míst na letní sezonu je 52.170, jde o údaj bez lístků na veřejné generální zkoušky, řekla ČTK vedoucí marketingu divadlu Lenka Cimlová Ostrá.

Před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově uvede divadlo příští rok jedinou premiéru, adaptaci románu Jane Austenové Rozum a cit. Hrát se budou dále komedie Ženy Jindřicha VIII. s Petrem Rychlým v hlavní roli, muzikál Divotvorný hrnec, horor Dracula, balet Egon Schiele – Autoportrét a rodinný titul Úplně celá česká historie.

Jihočeské divadlo přilákalo letos v létě na otáčivé hlediště 49.191 lidí. Jde o čísla, do nichž divadlo nepočítá návštěvnost veřejných generálních zkoušek. Tržby byly 46,9 milionu Kč. Točna v Krumlově přináší divadlu čtyři pětiny všech tržeb. Na příští rok má provozní příspěvek od města České Budějovice 159,1 milionu korun. V krumlovské zámecké zahradě hraje divadlo od roku 1958.

Zdroj: Jihočeské divadlo

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *