Jak si vedou Češi 29 let po revoluci? Odpověď se pokusí najít sametový speciál DVTV v Měšťanské besedě Plzni

Od sametové revoluce brzy uplyne 29 let. Jak se v dnešní době vede Čechům? Mají z čeho žít? Nakolik se vyplnily sliby o dohánění Západu? Aktuálním stavem české ekonomiky se bude zabývat Sametový speciál DVTV v Plzni, který vznikl ve spolupráci se studentskou iniciativou Díky, že můžem.

Plzeňský Sametový speciál startuje 8. listopadu v 19 hodin. V Měšťanské besedě bude debatou na téma kondice české ekonomiky provázet Emma Smetana. Ta přivítá třeba ekonoma Tomáše Sedláčka a otce kuponové privatizace Dušana Třísku ve společném duelu, anarchokapitalistu Urzu i další hosty. A ke slovu se samozřejmě dostanou i návštěvníci.

Sametový speciál DVTV umožní prostřednictvím tří diskusí ve třech různých městech odborníkům i veřejnosti vyjádřit se k polistopadovému vývoji v naší společnosti. V Brně se koncem října věnoval debatní speciál problematice českého školství. Celá série diskusí vyvrcholí 17. listopadu v Praze na Národní třídě, kde se budou moct přítomní vyjádřit k tématu občanská společnost.

Debatní Sametový speciál vznikl spoluprací DVTV a iniciativy Díky, že můžem, která letos už pátým rokem pořádá v Praze na Národní třídě velké oslavy 17. listopadu s názvem Korzo Národní. Za projektem stojí dvacítka studentů napříč pražskými vysokými školami. Listopad 1989 sice nezažili, ale přesto pro ně hodně znamená. A tak slaví svobodu důstojně, ale přesto hravě velkou pouliční slavností na Národní třídě.

„My vnímáme 17. listopad jako symbol každodenní svobody, ve které dnes můžeme žít. Možnosti, o kterých se našim rodičům dlouhou dobu jen zdálo a o které se museli právě před těmi 29 lety zasadit. Musíme si ale stále dokola připomínat, že tato svoboda není samozřejmá ani snadná. Hlavní motiv celé akce jsme se pokusili shrnout do krátkého sousloví “Díky, že můžem”, z čehož bych krom díku vyzdvihl právě poslední slovo. Možná více než samotný stav věcí chceme oslavit možnosti svobodné společnosti, kde se všichni mohou na potřebných změnách podílet”, vysvětluje význam oslav na Národní třídě mluvčí iniciativy Martin Pikous. „Abychom se k současným problémům a jejich řešení dostali blíž, oslovili jsme právě DVTV. Věříme, že se nám spolu s nimi podaří otevřít smysluplnou diskuzi,” dodává Pikous. (tz)

Ilustrační foto DVTV

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *